Zimní výlet na skútrech na hrad Starý Jičín – 30.1.2016

V sobotu 30. ledna 2016 jsme podnikli letos první zimní výlet na skútrech. Jako cíl výletu jsme měli Starý Jičín, kde jsme si dali výšlap na zříceninu hradu. Na oběd zastávka v Kolibě na Pasekách. Účast 5 lidí na pěti skútrech, najeto 126km.

Příroda nám neustále připravuje samá překvapení. Nacházíme se zhruba v půlce zimy a namísto tuhých mrazů a sněhu si zima dala asi pauzu nebo co. Venku již od pátku krásné slunečné, spíše už předjarní počasí a tak jsem neodolal a na sobotu 30. ledna jsem narychlo zorganizoval první letošní vyjížďku na skútrech.

Sraz jsme měli na našem tradičním místě na parkovišti u Penny marketu v Lipníku nad Bečvou. Odsud jsme odjížděli v počtu 4 lidi na čtyřech skútrech. Dneska jsem bohužel musel jet bez manželky, pracovní povinnosti ji neumožnily jet s námi :-(.

Jeli jsme směrem na Hranice, Bělotín, Starý Jičín – parkoviště pod hradem. Tady se k nám přidal poslední účastník dnešního výletu, takže nás bylo celkem pět. Slušný počet s ohledem na roční dobu... :-)

Dali jsme si takový zahřívací výšlap na zříceninu hradu Starý Jičín, prohlídka zříceniny, nějaké to společné foto na památku. Jen tak mimochodem, shodli jsme se, že z hradu je krásný výhled na široké okolí. Určitě doporučujeme si zde zajet, neplatí se zde žádné vstupné, zřícenina je přístupná celoročně.

Ze Starého Jičína jsme pokračovali na Nový Jičín, Příbor, Frenštát p. R., Rožnov p. R. Zde jsme se zastavili na oběd v restauraci Koliba na Pasekách. Skvělá restaurace, milý personál, vaří tu výborně, přijatelné ceny. Tuto restauraci určitě zařazujeme mezi naše oblíbené, určitě se zde opět vrátíme :-).

No a čas neúprosně utíkal, chtěli jsme být doma ještě před setměním, tak jsme se rozloučili a vydali na cestu domů přes Valašské Meziříčí, Hranice, Lipník.

První letošní výlet na skútrech se povedl, počasí bylo na tuto dobu více než příznivé, teplota kolem +12°C!!!, skvělá parta. Silnice byly většinou suché, jen v Rožnově úsek cesty k restauraci byl mokrý ze zbytků tajícího sněhu. Tak skútrům zdar a budeme se těšit na setkání u dalších výletů :-).

Kompletní fotogalerie z výletu na Rajčeti.