Zimní výlet na hrádek Kunzov a rozhlednu Olšová

V neděli 28. února 2016 jsme společně s manželkou vyrazili na zimní výletík na skútru. Cestou jsme se zastavili u hrádku Kunzov, pak jsme navštívili rozhlednu Pohoř – Olšová a nakonec oběd v restauraci Koliba na Pasekách. Najeto 145km.

Dneska si zima opět dala krátkou pauzu, konečně přestalo i smolit a silnice krásně oschly, tak jsme s manželkou neváhali a vyrazili na další pohodový zimní výlet na skútru. Přemýšleli jsme, kam vyrazit, aby to nebylo moc daleko, přece jen ještě není moc teplo, brzo tma a tak při zkoumání mapy jsme narazili na zajímavost doslova přímo pod nosem – hrádek Kunzov. Je to od nás z Lipníka vyloženě co by kamenem dohodil ( a zbytek dojel na skútru :-D :-D ). Takže dopoledne jsme vyrazili směrem na Hranice, pak jsme odbočili na Drahotuše, Klokočí, Hrabůvka. No a hned kousek za Hrabůvkou, ve směru na Radíkov, se nachází velice zajímavá stavba hrádku Kunzov. Bohužel je trvale nepřístupný, je to velká škoda. Kdyby ho někdo dokázal opravit a zpřístupnit, tak naprosto luxusní.

Po nafocení několika fotek na památku pokračujeme směrem na Hranice, Bělotín, Odry, Pohoř, zde zastávka u rozhledny Pohoř – Olšová. Zde byl asi nejhorší úsek cesty, hodně šotoliny – zbytky posypového materiálu, tak jsme museli jet hodně opatrně. Také zde bylo nejchladněji z celého výletu, teploměr ukazoval pouze +6°C a také zde foukal poměrně studený vítr.

Pak jsme pokračovali směrem na Suchdol nad Odrou, Kunín, Nový Jičín, zde krátká zastávka na benzince. Tady už bylo o poznání tepleji, na teploměru se zobrazovala hodnota krásných +12°C. Na konec února krásná teplota a navíc začalo spoza mraků nakukovat i sluníčko, tak bylo hned lépe :-). Pak jsme pokračovali na Příbor, Frenštát p. Radh., Rožnov p. R. a zde jsme se stavili na oběd v suprové restauraci Koliba na Pasekách. Vaří tady fakt skvěle, restauraci můžeme jen doporučit.

No a po vydatném obědě jsme již zamířili na cestu domů. Za dnešek najeto krásných zimních bezmála 145km, teplota vzduchu kolem 12°C. Výlet vyšel suprově, už aby tady konečně bylo naplno jaro. Budeme se těšit na další krásné výlety. Tak zatím skútrům zdar! :-)

Kompletní fotogalerie z výletu na Rajčeti.