Zámek Napajedla, Rozhledna Šrotík (Maják)

V sobotu 23. 4. 2016 jsme si vyjeli na menší jarní výletík. Zamířili jsme na jižní Moravu, kde jsme navštívili zámek Napajedla. Pak jsme se zastavili na rozhledně Šrotík ve Starém Městě a nakonec na oběd v restauraci Na hrázi v Kojetíně.

Přestože podle předpovědi počasí nemělo být na víkend zrovna vhodné počasí pro výlety na skútru, tak nakonec v sobotu ráno jsme se rozhodli, že to riskneme a vyjedeme. A dobře jsme udělali. Bylo sice zataženo, nicméně sem tam se pokoušelo sluníčko nakouknout s poza mraků.

Zamířili jsme na jih Moravy, kde jsme chtěli navštívit zámek Napajedla.

Dneska zde měli akci na vstupné – sleva 50%, no neberte to :-). Tak jsme si prohlédli zámek i část zámecké zahrady.

Z Napajedel jsme pokračovali dále na jih na Staré Město, kde jsme se stavili u rozhledny Šrotík (Maják).

Rozhledna nabízí zajímavý pohled na Staré Město, Uherské Hradiště a okolí, přírody tu moc neuvidíme. Nicméně i tak stojí za to se zde stavit a podívat se na města z ptačí perspektivy :-)

No a ze Starého Města jsme to vzali přes Buchlovské kopce na Kroměříž a do Kojetína, zde zastávka na oběd v restauraci Na hrázi.

Z Kojetína jsme to vzali přes Přerov domů do Lipníka n. B. Výlet se povedl na jedničku, počasí nakonec vyšlo skvěle, nejtepleji bylo ve Starém Městě, tam teploměr chvílemi ukazoval až 21°C !! takže žádné katastrofické scénáře podle předpovědí se nekonaly. Tak zas někdy příště ahoj :-)

Kompletní fotogalerie z výletu na Rajčeti.