Zámek Lysice, rozhledny Babylon a Žernovník

V sobotu 12. září 2015 jsme realizovali další pěkný výlet na skútrech. Navštívili jsme pěkný zámek Lysice, pak jsme se podívali na rozhledny Babylon u Kozárova a Žernovník. Najeto hezkých 244km.

    Z Lipníka n. B. vyrážíme směrem na Přerov, Rokytnice – tady jsme se svezli po nově zrekonstruované silnici, byla to parádní jízda, určitě stojí za to tudy naplánovat trasu. Pak jsme jeli na Citov, Tovačov, Prostějov, zde krátká zastávka na benzince OMV.

    Kousek za Prostějovem nás potkala malá nepříjemnost, málem došlo ke srážce se zvěří. Z kukuřičného pole nám vběhly do cesty dvě srny... No pro mě to nebylo zrovna moc příjemné, hned se mi vybavila situace z prosince roku 2014, kdy jsem to neustál a s jednou srnou se srazil. Dnes jsme měli více štěstí, stihl jsem to ubrzdit.

    Kousek dál v poměrně nepřehledném úseku plném zatáček byl pro změnu zas ohrožený náš kolega, co jel s námi. Plechovkář totiž se zezadu pokoušel o dosti nebezpečný manévr, v zatáčce přes plnou čáru se snažil kolegu předjet či co. No a samozřejmě proti jely auta. No naštěstí to dopadlo dobře... Tyto dvě nepříjemné situace částečně manželka natočila na kameru, tak se můžete podívat ve videu.

    Přes Boskovice jsme přijeli k prvnímu dnešnímu cíli – zámek Lysice. Dali jsme si prohlídkový okruh 2. patra, první patro bylo z důvodu konání svatby uzavřeno. Zámek opravdu moc pěkný, stojí za zhlédnutí.

    Prohlédli jsme si také zámeckou zahradu, kde se platí samostatné vstupné. Také pěkná, ale neuškodila by nějaká ta rekonstrukce objektů...

    Po prohlídce zámku jsme pokračovali k druhému cíli dnešního výletu – rozhledna Babylon u Kozárova. Rozhledna je v podstatě telekomunikační věž. Trochu nás překvapilo, že se zde platí vstupné – 15Kč. No budiž, když už jsme se trmáceli takovou štreku, tak jsme zaplatili a vylezli nahoru.

    Pak jsme pokračovali na druhou rozhlednu – Žernovník. Nová, velmi pěkná rozhlednička, vybavená panoramatickými fotografiemi s popiskami, co je možné kde vidět. No prostě rozhledna jak mám být. A přístup je zde neomezený, celoroční a bez vstupného. Rozhodně doporučujeme tuto rozhlednu navštívit.

    No a to již nastal čas pomalu se vrátit zpět domů. Jeli jsme směrem na Rájec – Jestřebí, Blansko, Jedovnice, Vyškov, Ivanovice na Hané, Kojetín. Zde jsme se chtěli zastavit na oběd v naší oblíbené restauraci Na hrázi, bohužel v čase našeho příjezdu byla celá restaurace pro uzavřenou společnost. Tak jsme narychlo improvizovali a zkusili restauraci U Jordánu. Zde vaří také poměrně dobře, i když cenově nám to přišlo o něco více než Na hrázi.

    No a z Kojetína jsme se ještě projeli směrem na Kroměříž, Hulín, Přerov a Lipník. Výlet se dneska opět povedl, počasí celkem slušné, i když slibované slunečno nebylo, ale ani nepršelo, prostě tak akorát na výlety. Takže příští víkend se budeme těšit na další výlet a vy se můžete přidat k nám a jet s námi :-).

    Kompletní fotogalerie z výletu na Rajčeti.

    Video z výletu: