Zámek Kunín, rozhledna Bražiska – Jarcová, Kohútka

V sobotu 19. 9. 2015 jsme vyjeli na výlet na zámek Kunín, pak jsme navštívili rozhlednu Bražiska – Jarcová a nakonec jsme se stavili na Kohútce na oběd. Krásný výlet, jeli jsme 3 na dvou skútrech, najeto 260km.

    Po nočním slejváku nás ráno přivítaly mlhy, naštěstí to nebyla žádná hrůza, tak jsme vyrazili na cestu. Jeli jsme směrem na Hranice, Bělotín, Odry, Fulnek, Kunín. Zde jsme si dali prohlídku zámku a pak zámeckou zahradu, nafotili pár fotek a pokračovali k dalšímu cíli.

    Z Kunína jsme pokračovali směrem na Nový Jičín, Valašské Meziříčí, Jarcová. Zde zastávka u dalšího cíle dnešního výletu – rozhledna Bražiska – Jarcová. Vzhledem k nepříznivým klimatickým podmínkám moc dobrý výhled nebyl, nicméně i tak poměrně náročnější výšlap stál za to :-).

    Pak jsme pokračovali přes Vsetín, Horní Lideč, Lúky až na Kohútku, kde jsme se pořádně nadlábli vyhlášenými borůvkovými knedlemi :-D.

    Oběd výborný, před odjezdem ještě jednu společnou fotečku na rozloučenou a vydali jsme se na cestu zpět domů.

    Cestou zpět jsme neplánovaně zažili notnou dávku adrenalinu, kdy na úseku mezi Rožnovem a Valašským Meziříčím došlo k dopravní nehodě v přímém přenosu. Vzduchem létal přívěsný vozík, který slouží k převážení oken, další auto si to namířilo přímo do příkopy. Jako první a vlastně jediní jsme okamžitě zareagovali, zastavili a utíkali pomoct vysvobodit řidiče z auta. No naštěstí nedošlo ke zranění. A také obrovská dávka štěstí, že proti nikdo a nic nejelo, jinak by to byla asi neskutečná tragédie. Poučení – rozhodně člověk stále musí být na cestách na pozoru, nikdo nikdy neví, co vše se může přihodit.

    Jinak výlet se moc povedl, počasí nakonec také celkem vyšlo, takže zas někdy příště ahoj :-)

    Kompletní fotogalerie z výletu na Rajčeti.