Zámek Bruntál, Karlova Studánka, rozhledna Nová Ves

V neděli 4. října 2015 jsme podnikli další luxusní podzimní výlet. Zamířili jsme na Jesenicko, kde jsme navštívili zámek Bruntál, Karlovu Studánku a rozhlednu Nová Ves. Celkem za dnešek najeto krásných 246km.

    Krásné podzimní počasí přímo vybízející k výletu na skútru a my jsme opět vyrazili na pravidelný víkendový výlet. Naplánovali jsme si projet Jesenicko a zde navštívit některá zajímavá místa. Náš první cíl dnešního výletu byl zámek Bruntál. Zámek jsme si prohlédli, cítili jsme se, jako VIP návštěvníci :-D. Totiž nikdo další v tu hodinu nebyl na prohlídku a tak nás pan průvodce provedl jen nás dva, což bylo suprové :-). Zámek docela pěkný, určitě stojí za zhlédnutí.

    Z Bruntálu jsme pokračovali do Karlovy Studánky. Zde jsme se na chvíli zdrželi, prošli jsme si lázeňské centrum, načerpali vodu z pramene na ochutnání, koupili lázeňské oplatky.

    Pak jsme se zastavili na oběd v restauraci Grizzly v Ludvíkově. Zajímavě vyzdobený interiér, na stěnách spousty loveckých trofejí.

    Po obědě jsme zamířili k poslednímu cíli dnešního výletu – rozhledna Nová Ves. Musíme pochválit, opravdu parádní rozhledna, takto vybavenou jsme zatím ještě neviděli. K rozhledně je možné dojet na skútru, vede tam celkem dobrá silnice, prostorné parkoviště pod rozhlednou umožní zaparkovat pohodlně náš stroj a je možné vystoupat nahoru. Rozhledna má perfektní zázemí, v přízemí nalezneme dokonce velmi pěkné, udržované toalety. Po schodišti stoupáme nahoru a cestou je několik odpočívadel, ve dvou místech dokonce pěkné lavičky, kde si mohou odpočinout unavení výletníci. Také výhled z rozhledny je poměrně pěkný, ovšem chce to vyhmátnout lepší počasí. No a to nejlepší na závěr – tato rozhledna s takto luxusním vybavením je přístupná zcela zdarma!!! Je zde možné dát dobrovolné vstupné, tak jsme si řekli, když kolikrát jsme platili poměrně dost vysoké částky za vstupné na jiných rozhlednách a přitom se nemohly vůbec srovnávat s rozhlednou Nová Ves, tak jsme také dali alespoň symbolický příspěvek :-).

    No a z rozhledny Nová Ves jsme již vyrazili na cestu domů. Výlet se dnes opět velmi vydařil, bez problémů jsme dojeli všude přesně podle plánu, počasí nám také vyšlo skvěle, zvolená trasa byla také bez problémů. Dnešek jsme si užili v plné míře, no a už se těšíme na příští víkend, kdy zas vyrazíme na další výlet :-). Tak zatím ahoj a skútrům zdar.

    Kompletní fotogalerie z výletu na Rajčeti.