Zahájení skútr sezony 2016 na střední Moravě

Vyletynaskutru.cz uspořádaly v sobotu 2. dubna 2016 oficiální zahájení skútr sezony 2016 pro všechny skútr nadšence. Společně jsme zavítali na hrad Helfštýn, k zámku Plumlov, muzeum kočárů Čechy pod Kosířem, najeto 166km.

Dnešní nádherné jarní počasí nám umožnilo prožít nádhernou akci – zahájení skútr sezony v našem regionu společně s fajn partou skútr cestovatelů. Sraz jsme měli v Lipníku nad Bečvou na parkovišti u Penny marketu, kde jsme se sjeli v poměrně hojném počtu.

Odsud jsme zamířili k prvnímu cíli dnešního výletu – hrad Helfštýn, dominanta našeho regionu. Zde jsme díky vstřícnosti kastelána hradu mohli s našimi stroji najet až před hrad, kde jsme si mohli pořídit krásné fotky na památku :-).

Z Helfštýnu jsme vyrazili na vyjížďku směrem na Nové Dvory, Sušice, Radslavice, Přerov, Tovačov, Prostějov. Zde kratičká občerstvovací zastávka na benzince Shell.

Dále jsme pokračovali k druhému cíli – k zámku Plumlov, kde jsme si opět mohli nafotit krásné fotky se zámkem v pozadí :-).

Pak jsme zamířili k hlavnímu cíli dnešního výletu – muzeum kočárů v Čechách pod Kosířem, které jsme si i prohlédli. Krásné kočáry, prohlídka stála za to, kdo zde ještě nebyl, rozhodně doporučujeme :-)

Čas pokročil a nezadržitelně se přiblížil závěr dnešní krásné akce – společný oběd v Hostinci Na Nové v Drahanovicích. Zde jsme byli poprvé a musíme pochválit a vřele doporučit tuto restauraci. Bez problémů komunikace – rezervace míst na určitý čas, ochotný a milý personál, výborné jídlo, byli jsme maximálně spokojeni, určitě restauraci doporučujeme a také ji zařazujeme mezi naše oblíbené :-).

Po kvalitním obědě přišel pomalu čas na návrat domů. Když bylo tak krásné počasí, tak jsme si vyjížďku trochu protáhli na Senice na Hané, Litovel, Šternberk, Olomouc, Přerov, Lipník.

Zahájení sezony 2016 se vydařilo, nezbývá než poděkovat všem za účast a popřát si úspěšnou sezonu 2016, především bez nehod a poruch, hodně krásných výletů a najetých pohodových km. Těšíme se na setkávání s vámi na našich výletech. Sledujte naše webové stránky, sdílejte na Facebooku. Zdar skútrům a výletům ! :-)

Kompletní fotogalerie z výletu na Rajčeti.