Výlet po rozhlednách na střední Moravě – 8.3.2015

V neděli 8. března 2015 jsme podnikli výlet na skútrech po rozhlednách u nás na střední Moravě. Navštívili jsme rozhlednu Brodek u Přerova, Předina u Dobrochova a Vitčice. Jelo nás cca 5 skútrů a 1 moto, celkem 8 lidí, najeto 122km.

Počasí bylo přímo idylické, nádherné azuro. Překvapila mě docela hojná účast, celkem 6 strojů, 8 lidí, z toho dokonce 2 ženy. No škoda, že moja dneska nemohla, mohly být 3 ženy :-).

Z Přerova, od benzinky Lukoil jsme vyrazili směrem na Brodek u Přerova, kde jsme se krátce zastavili u první rozhledny. Rozhledna je poměrně dobře přístupná, cca asi 300m od silnice, tak pokud pojedete někdy kolem, dá se tam na chvilku zastavit a podívat se.

Z Brodku jsme dále pokračovali směrem na Dub n. M., Prostějov, Dobrochov, kde jsme měli druhou zastávku na rozhledně Předina u Dobrochova (Štátula). Rozhledna je poměrně hůře přístupná, my jsme zastavili hned na konci Dobrochova a vlevo po polní cestě jsem sám dojel co nejblíže to šlo a zbytek došel po svých. Ostatní to vzdali, no tak pan šéf když si to naplánoval, tak tu rozhlednu si musel zdolat sám... :-D :-D. No po pravdě moc tuto rozhlednu nedoporučuji, přístup opravdu dost špatný, pokud by bylo mokro, tak kvůli blátu by byla rozhledna nedostupná.

Tak z Dobrochova jsme nakonec vyrazili k poslední rozhledně Vitčice. Jeli jsme směrem na Nezamyslice, Mořice, Vitčice. Po příjezdu na místo, kde podle mapy jsme měli nechat skútry a k rozhledně dojít kus pěšky, jsme s údivem zjistili, že přímo k rozhledně vede pěkná, nová asfaltová silnice, takže jsme mohli po krásné silnici na skútrech dojet prakticky až k rozhledně :-). Je to tam moc pěkné, prostředí i silnice, rozhodně doporučuji zařadit tuto rozhlednu do vašich výletů a zastavit se zde.

Po nezbytné foto dokumentaci jsme vyrazili k poslednímu dnešnímu cíli – restaurace Na Hrázi v Kojetíně. Zde jsme si dali oběd, občerstvili, pokecali, no a vyrazili jsme zpět k naším domovům. Dnešní výlet se velmi vydařil, počasí vynikající, lidi taky, silnice v celkem přijatelném stavu až na drobné vyjímky, takže zas někdy příště ahoj :-).

Kompletní fotogalerie z výletu na Rajčeti.