Výlet na zříceninu hradu Cimburk u Koryčan

Poslední sobotu v dubnu 2016 jsme podnikli výlet na zříceninu hradu Cimburk u Koryčan. Hrad, nebo přesněji řečeno zbytky hradu jsme si po pěkné procházce lesem prohlédli. Cestou zpět jsme se stavili na oběd v restauraci Na hrázi v Kojetíně.

Na sobotu 30. dubna vyšlo poměrně hezké jarní počasí, sluníčko krásně svítilo a hřálo, prostě ideální čas vyrazit na plánovaný výlet. Jako hlavní a jediný cíl dnešního výletu jsme měli zříceninu hradu Cimburk. Jeli jsme trasu: Přerov, Hulín, Kroměříž, Zdounky, Koryčany. Hrad se nachází v dost nepřístupném terénu, oficiálně se lze k němu dostat pouze pěšky z parkoviště u Křížku.

Trasa k hradu vede lesní cestou. V době naší návštěvy zde lesníci zrovna prováděli těžbu dřeva, tak část cesty byla poměrně dost poničená, rozježděná od těžkých traktorů. Nicméně dalo se projít. Pěkná procházka lesem až k hradu, cca 1,2km.

Po zaplacení vstupného (30Kč) jsme si zříceninu prohlédli. Hrad je v dost špatném stavu, nicméně probíhají zde určité záchranné práce, takže alespoň částečně je možné si udělat představu, jak asi hrad vypadal.

Po prohlídce hradu jsme to vzali na Vyškov, Ivanovice na Hané, Kojetín, zde zastávka na oběd v naší oblíbené restauraci na hrázi. No a pak už jsme zamířili domů, poněvadž práce čekala...

Výlet se krásně povedl, většina silnic poměrně ve velmi dobrém stavu, jediný špatný úsek byl od Koryčan k parkovišti u hradu, ale s tím jsme počítali. Najeto krásných jarních cca 172km.

Kompletní fotogalerie z výletu na Rajčeti.

Video z výletu: