Výlet na zámek Napajedla a Vizovice – 4.5.2014

V neděli 4. května 2014 jsem vyrazil se svým skútrem na další výlet. Tentokrát se ke mě přidali kolegové ze Skutrfora, takže alespoň část trasy, kterou jsem naplánoval, jsme absolvovali na pěti skútrech a v šesti lidech. Najel jsem 150km.

Naplánoval jsem trasu: Lipník nad Bečvou, Přerov, Otrokovice, Napajedla, Vizovice, Vsetín, Valašské Meziříčí, Hranice, Lipník. Sraz jsme měli v Přerově na benzince.

Dali jsme si prohlídku zámku v Napajedlech, který je poměrně rozsáhlý, ovšem veřejnosti je přístupná pouze malá část. V přízemí se nachází kavárna, kde je možné si dát kávu nebo nějakou sladkou specialitu. V čase naši návštěvy tam už bohužel moc dobrot neměli, prý už vše vyprodali :-(.

Po prohlídce zámku v Napajedlech jsme pokračovali do Vizovic také na zámek.

Vzhledem k velkému zpoždění, které jsme nabrali v Přerově, jsme dorazili na zámek Vizovice těsně před zavíračkou, takže prohlídku zámku jsme již nestihli. Takže jsme si alespoň prohlédli část poměrně rozsáhlého zámeckého parku.

No a po nezbytném zdokumentování jsme dnešní výlet uzavřeli v zámecké restauraci, která se nachází přímo naproti zámku. Zde jsme si dali malé občerstvení, večeři, kdo co chtěl :D, poklábosili, no a pak vyrazili na závěrečnou trasu dnešního výletu, směrem na Vsetín, Valašské Meziříčí, Hranice a Lipník, kde jsme se rozdělili a každý pokračoval svou cestou domů. Celkem jsem na tomto výletě najel 150 km.

Dnešní výlet hodnotím jako celkem zdařilý, jsem rád že se nás tolik sešlo, příště nás může být ještě vice, pokud se přidáte i vy :-). Potěšilo také, že s námi alespoň část trasy jela žena, možná i díky tomu se mi podaří zlanařit moji polovičku, aby jezdila na výlety se mnou, aby výlety na skútrech nebyly jen čistě pánskou záležitostí. :D.

Takže děkuji všem, kteří se zúčastnili dnešního výletu a budu se těšit na další akce. Pokud se vám líbí mé výlety, můžete se příště přidat i vy :-).

Fotogalerie z výletu na Rajčeti.