Výlet na Štrbské Pleso - 7.9.2013

V sobotu 7. září 2013 jsem vyrazil na svém skútru Kymco Agility City 125 na svůj dosud nejdelší výlet - opět na Slovensko, do Vysokých Tater, konkrétně na Štrbské Pleso. Jeli jsme celkem 3 – 2 skútry a 1 motorka, najeto 485km.

Podařilo se mi splnit můj sen, zdolat Štrbské Pleso na skútru a zároveň jsem posunul svůj rekord - délka trasy v jeden den - najel jsem celkem na tomto výletě 485km, což je celkem slušná porce i vzhledem k tomu, na jakém stroji jsem výlet podnikl.

Sraz jsme měli naplánovaný opět v Lipníku n. B. v 6:30 hod. na benzince Unicorn, odkud krátce po půl sedmé vyrážíme na cestu.

Počasí dle předpovědí mělo být luxusní a skutečně tomu tak bylo, nádherné azuro prakticky celý den. Ráno žádná mlha, tak to bylo super, akorát trochu chladno po ránu, ale nic extrémního, co by se nedalo zvládnout s odpovídajícím oblečením. Jediné co bylo dost nepříjemné, že nám svítilo slunce do očí, a tak to bylo prakticky po celý den.

První zastávka je tradičně na benzince Shell ve Valašském Meziříčí, kde kolegové tankují. Já tentokrát jsem vyjížděl s téměř plnou nádrží, tak já tankuji o kousek dál, v Rožnově p. R. na benzince OMV.

Další zastávku máme v Žilině, kde se trochu ohřejeme po přejezdu Bumbálky, bylo tam poměrně chladno, ale dalo se to zvládnout.

Pokračujeme v cestě a další zastávka je v Ružomberku na benzince OMV, kde opět tankujeme. Po krátké přestávce pokračujeme dále, najíždíme na dálnici. Trochu neplánovaně jsme si zajeli a sjeli z dálnice směrem Východná, kde jsme trochu pobloudili, nicméně nakonec pomohla navigace, a tak se ke Štrbskému Plesu blížíme přes Tatranskou Štrbu.

Krátce po poledni jsme v cíli naší cesty, na Štrbském Plese. Panuje zde nádherné počasí, čilý turistický ruch, člověk by ani neřekl, že už je po prázdninách. Naskytují se nám úžasné výhledy na Tatry i celé okolí.

Po chvíli hledání nějakého volného místečka pro zaparkování našich strojů se nám podařilo zaparkovat poměrně blízko samotného jezera. Prakticky všechna parkoviště byla v tu hodinu už narvaná, pravda, přijeli jsme docela pozdě, hodně lidí tu bylo už asi od rána.

Pak jsme vyrazili pěšky kolem jezera Štrbské Pleso, trochu se pokochat pohledem na krásnou přírodu a nadýchat čerstvého horského vzduchu.

Na Štrbském Plese bylo opravdu nádherně. Byl jsem rád, že se mi podařilo splnit si svůj sen a zdolat Štrbské Pleso na mém skútru Kymco Agility City 125. Jak vidět, jde to i na takovém stroji.

Čas už pokročil a i když bych tady nejraději zůstal ještě třeba i několik dní, musíme vyrazit na cestu domů, protože nás čeká dlouhá cesta. A tak kolem 15.30 se loučíme se Štrbským Plesem a vyrážíme na cestu domů.

Cestu zpět jsme to vzali směrem na Pribylinu, pak na dálnici a pak v podstatě stejnou trasou jak jsme jeli ráno. Zastavovali jsme opět v Ružomberku na OMV natankovat, pak v Makově krátká zastávka na protažení kostry , já pak ještě tankoval ve ValMezu na Shell, no a pak už jsme upalovali domů. Před Lipníkem jsme se rozloučili a každý pokračoval na cestě k domovu.

Výlet se opravdu mimořádně povedl, počasí bylo fantastické, krásné azuro po celý den, prostě lepší ani nemohlo být a nevím, jestli letos ještě bude tak krásný den. Podařilo se mi v jeden den najet rekordních 485km bez sebemenšího problému. Tak někdy příště se budu těšit na nějakou zajímavou vyjížďku.

Kompletní fotogalerie z výletu na Rajčeti.