Výlet na skútru do Bratislavy – 22.3.2014

V sobotu 22. března 2014 jsem vyrazil na svém skútru Kymco Agility City 125 na letos již druhý výlet opět do Bratislavy. Byl jsem tam přitom před týdnem, 14. 3., taktéž na skútru, na výstavě Motocykel Bratislava 2014. Najeto 405km.

Právě tehdy mě výlet do Bratislavy tak zaujal, že jsem si hned naplánoval opakování, ale tentokrát se zaměřením na zajímavá místa Bratislavy. Počasí v sobotu 22. března bylo opět nádherné, slunečné, poměrně teplo na to, jaké bylo datum a tak jsem mohl vyrazit.

Na Skutrforu jsem oslovil Bratka, který je z Bratislavy a řekl jsem mu o svém záměru navštívit Bratislavu a zeptal jsem se ho, jestli by byl ochoten strávit se mnou den v sedle skútru a dělat mi takového průvodce. Bratko bez většího rozmýšlení souhlasil, takže plán jsem mohl uskutečnit.

Na cestu jsem tentokrát vyrazil zcela sám, i když jsem dával pozvánky na Skutrforum, nikdo se nepřidal. No nevadí, už jsem tak nějak věděl, jaká cesta mě čeká, tak jsem vyrazil v ranních hodinách sám.

Do Bratislavy jsem dorazil v pořádku, na smluveném místě jsem se potkal s Bratkem. Po přivítání a krátké debatce jsme vyrazili za svým prvním cílem dnešního poznávání. Musím Bratka hned zkraje pochválit, že byl opravdu skvělý společník, průvodce, který mě dokázal suverénně provést nástrahami Bratislavy, i když pravda někdy svéráznějším způsobem, nicméně jen díky tomu jsme stihli navštívit v poměrně krátkém časovém úseku, který jsem měl k dispozici, poměrně dost míst.

Takže první zastávka byla u hradu Devín, kde jsme si mohli prohlédnout soutok řek Moravy a Dunaje, památník železné opony.

Pak jsme navštívili hrad Devín.

Dále jsme pokračovali přes Nový most směrem na Petržalku, kde jsme navštívili Bunkr BS-8.

Pak jsme pokračovali podél Dunaje, kratičká zastávka nafotit Bratislavský hrad ze břehu. Zde jsme narazili na nějakého fotografa s modelkou, měli tam nějaké focení, Bratko jim na chvilku dělal asistenta, což jsme pak na oplátku využili na společné focení i s modelkou.

Poté zastávka u starého mostu, kde jsem pořídil několik záběrů z rozebírání mostu. No a to nám už celkem vytrávilo, takže zajeli jsme do bufetu Relax, poobědvali, no a s ohledem na pokročilý čas, jsme vyrazili na poslední cíl dnešního výletu – Bratislavský hrad.

Po prohlídce hradu, z kterého byl nádherný výhled na Bratislavu, poslední záběry, rozloučení, no a já jsem vyrazil na dlouhou štreku zpět domů plný krásných dojmů. Byla škoda, že se k nám nikdo nepřipojil, výlet to byl vskutku velmi zdařilý a určitě bych do Bratislavy ještě někdy zavítal a navštívil místa, která jsme na tomto výletě nestihli.

Na tomto výletě jsem stihl najet krásných 405km bez sebemenšího problému. Zároveň toto byl takový rozlučkový výlet s mým skútrem Kymco Agility City 125, poslední jízda, protože za několik dní jsem tento skvělý stroj, který mě věrně provázel na všech mých výletech prodal. Další výlety již budu absolvovat na novém stroji , ale o tom až někdy příště.

Kompletní fotogalerie z výletu na Rajčeti.