Výlet na salaš Nimnica – 30.5.2015

V sobotu 30. května 2015 jsme podnikli výlet na nejen námi oblíbené místo – salaš Nimnica. Pro ty, kteří zde byli není třeba více říkat – supr jídlo, vynikající ovčí dobroty. Celkem nás jelo 8 skútrů a 10 lidí, najeto 210km.

V sobotu ráno jsme se probudili do deštivého dne, pohled z okna a pohled na meteoradar nevěstil nic dobrého, podle předpovědi dnešek měl být zejména u nás na Moravě deštivý, což se bohužel později potvrdilo... Nicméně odjezd jsme měli plánovaný až v 10 hod., do té doby se mraky celkem rozplynuly a zdálo se, že nakonec bude hezky, tak jsme výlet nerušili a nakonec jeli.

V Lipníku na parkovišti u Penny marketu, kde jsme měli první srazové místo, se nás sjelo 5 strojů a 6 lidí. Dokonce se k nám přidal nový kolega na úplně novém stroji Honda Forza 125 :-). Krásný stroj a jak nádherně jede. Společně jsme tedy vyrazili směr Vsetín.

Ve Vsetíně jsme měli plánovanou zastávku a zároveň druhé srazové místo na benzince Shell. Zde už na nás čekali další 4 lidi na 3 skútrech, milé překvapení :-). No je vidět, že salaš Nimnica docela táhne, no kdo nezkusil, tak nechápe :-).

A ze Vsetína již vyrážíme v kompletní sestavě. Počasí vypadalo slibně, sluníčko svítilo, docela bylo i teplo, cesta pomalu, ale jistě ubíhala a těsně po poledni jsme byli v Nimnici. S manželkou jsme se kratičce zastavili u strýce a tety, vyfasovali jsme vynikající domácí zákusky od skvělé tetičky pekařky a přidali se k ostatním, kteří nás již čekali u rezervovaného stolu na salaši.

Objednali jsme si výborný oběd ze specialit salaše, myslím, že chutnalo všem :-). Po obědě jsme si ještě dali zákusky grátis, byly velmi dobré a podle ohlasu chutnaly i ostatním :-). No a nakonec samozřejmě jsme si nakoupili zásobu kvalitních ovčích specialit.

Ze salaše jsme ještě zamířili na nedalekou přehradu Nosice, kde jsme se krátce zastavili, prohlédli, nafotili poslední foto, rozloučili se a sami s manželkou a kolegou z Lipníka na Forze se vraceli domů stejnou trasou. Ostatní parta ještě pokračovala směrem na Povážskou, Bytču, Makov atd.

Cesta zpět probíhala celkem v pohodě. V obci Lúky jsme zmerčili policajty, jak měří rychlost, naštěstí jezdíme na hranici předpisů, takže nic nehrozilo, ale policajti na nás stejně civěli jak na zjevení :-D, no tříkolka a ještě nová Forza, to bylo i na ně trochu moc, že i zapoměli měřit rychlost :-D

Počasí nám až dosud vycházelo, nicméně čím více jsme se blížili k domovu, tím více mraků na obloze a zlá předtucha, že déšť nás asi nemine. Bohužel se také tak stalo. Za Hranicemi už byla cesta pořádně mokrá, čím dál větší jezera po předchozím slejváku, tak jsme museli razantně snížit rychlost a místy doslova kličkovat mezi obrovskými jezery, které se vytvořily na silnici. No a největší peklo nás stihlo v Lipníku. Manželku jsem ještě stihl vyložit před barákem, já se ještě naivně pokusil dostat do garáže, to jsem ale neměl dělat, v tu chvíli se strhlo hotové peklo, padaly doslova snad i trakaře, kroupy, silný uragán, lilo tak šíleně, že jsem byl v mžiku celý promočený... No dál to rozvádět nebudu... No ještě dneska jsem dosušoval některé věci... Poučení pro příště – když bude počasí nejisté a bude reálná hrozba lijáků, tak prostě nikam nejet, raději výlet odložit třeba na druhý den. Jak na potvoru neděle skutečně vyšla lépe... No nic, vždy se nemusí jen dařit, tak snad příště to vyjde lépe :-).

    Kompletní fotogalerie z výletu na Rajčeti.