Výlet na Ostravsko, Areál čs. opevnění Darkovičky

V neděli 27. dubna 2014 jsem na skútru zamířil na Ostravsko, kde jsem navštívil Areál čs. opevnění Darkovičky. A pak jsem si zajel k Česko - Polskému hraničnímu přechodu Hať. Celkem na tomto výletě najeto 190km.

Na výlet jsem vyrazil sám krátce po poledni. Podle mapy jsem si nastudoval, které místa chci navštívit, tyto body navolil do navigace a vyrazil jsem. Měl jsem obavu zejména z průjezdu Ostravou, abych tam někde nezabloudil. No musím pochválit navigaci, která mě nezklamala a bravurně mě provedla nástrahami velkoměsta :D, a než jsem se nadál, tak jsem se ocitnul v Darkovičkách přímo u muzea opevnění :-).

Po zaparkování na poměrně rozlehlém parkovišti jsem se vydal na prohlídku okolí, pořídil nějaké foto a video záběry. V okolí se nachází několik bunkrů a opevnění, většina z nich je přístupná pouze zvenčí. Nahlédnout do vnitřních prostor bunkru umožňuje jeden hned u parkoviště, označený jako pěchotní srub MO-S 19 Alej. Tak jsem tam nakouknul i já. Vstupné 40Kč + za možnost fotit 30Kč, no poměrně dost na pár minut trvající prohlídku bunkru.

Ale jinak okolí bunkrů je poměrně pěkně udržované, je možné zde nalézt několik vystavených tanků, lze si na ně vylézt, nafotit pěkné fotky...

No jak jsem byl zaujatý fotografováním a natáčením videa, tak jsem přehlídnul, jak rychle ubíhá čas, tak jsem si říkal, že si zajedu ještě na hraniční čáru Česko - Polsko v Hati, abych si na památku zdokumentoval :-).

Na Polské území bohužel na skútru s obsahem 125ccm a řidičákem sk. B není možné jet, takže na výlet směrem do Polska zatím mohu zapomenout … :-(. Třeba se to někdy změní.

No a z Hatí jsem vyrazil na cestu domů, opět podle navigace, opět mě provedla přesně jak jsem chtěl :-). Pro úplnost bych mohl popsat trasy.

Takže cestu tam jsem zvolil tudy: Lipník n. Beč., Hranice, Bělotín, Nový Jičín, Příbor, Mošnov, Ostrava, Ludgeřovice, Hlučín, Darkovičky, Hať.

Cesta zpět: Hať, Hlučín, Děhylov, Ostrava – Poruba, Klimkovice, Bravantice, Bílovec, Fulnek, Odry, Potštát, Slavlov, Loučka, Lipník n. Beč. Celkem na tomto výletě najeto 190km.

Tak pro dnešek je to vše přátelé, budu se těšit na setkání s vámi u dalších výletů, třeba se někdo z vás ke mě přidá a bude nás jezdit více na výlety :-).

Kompletní fotogalerie z výletu na Rajčeti.