Výlet na jižní Moravu – rozhledna Bukovanský mlýn

V neděli 29. května 2016 jsme neplánovaně zavítali na jižní Moravu. Zde jsme navštívili rozhlednu Bukovanský mlýn, prohlédli si celý areál. Cestou zpět jsme se stavili v Kojetíně v restauraci Na hrázi na oběd. Najeto 217 km.

Počasí nám nečekaně zhatilo naše plány. Původně jsme měli naplánovaný výlet na Pustevny, ovšem na Rožnovsku ještě během nedělního dopoledne doznívaly bouřky. Tak jsme narychlo změnili plán a vyrazili jsme na jižní Moravu, kde už bylo docela hezky a i silnice oschly po nočním řádění živlů :-).

Jeli jsme na Přerov, Hulín, Kroměříž, Zdounky, Střílky, Koryčany, Kyjov, Bukovany. Zde jsme navštívili areál Bukovanský mlýn.

V krásně upraveném areálu nalezneme mimo jiné vyhlídkovou věž, kterou jsme po zaplacení vstupného 30Kč navštívili. Docela pěkný výhled na okolní krajinu.

Ve věži se také nachází několik pater se zajímavými expozicemi. Hned v přízemí je krbovna – název má podle velkého krbu.

V prvním patře nalezneme galerii, kde se prezentují umělecké práce různých umělců.

V druhém patře nalezneme expozici Slovácké vesnice. Je možné zde vidět různé pomůcky a předměty, které byly běžně používané v domácnostech našimi předky.

No a na samém vrcholu je rozhledna, z které je vidět nejen celý areál jak na dlani, ale i jedinečný výhled do kraje.

V areálu je možné se setkat i s koni, je možné se i projet. My jsme využili příležitost alespoň pohlazení. Taková příležitost se hned tak nenaskytne :-).

No a po prohlídce celého areálu jsme se vydali na cestu zpět. Vzali jsme to na Nechvalín, Ždánice, Bučovice, Vyškov, Kojetín. Zde zastávka na oběd v restauraci Na hrázi.

No a pak přes Chropyni, Přerov domů. Výlet se povedl, vyšlo vše skvěle i když jsme tentokrát museli hodně improvizovat. Tak skútrům zdar a na viděnou u dalších výletů :-).

Kompletní fotogalerie z výletu na Rajčeti.

Video z výletu: