Výlet na hrady Starý Jičín a Hukvaldy - 23.11.2014

V neděli 23. listopadu 2014 jsme podnikli další podzimní výlet na skútrech, a to na hrady Starý Jičín a Hukvaldy. Dnešního výletu se zúčastnilo cca 4 skútry a 6 lidí, z toho dvě ženy :-), najeli jsme celkem 130km.

Počasí nám přálo a tak v neděli v 8:45 jsme přijeli na místo srazu - parkoviště u Penny marketu, kde nás už čekal Jirka s manželkou. Před devátou ještě dorazil Zdeněk a tak s úderem deváté hodiny jsme vyrazili na cestu. Jeli jsme směrem Hranice, Bělotín, Starý Jičín.

Ve Starém Jičíně jsme zastavili na parkovišti kousek pod hradem a po krátkém výšlapu jsme došli až k hradu Starý Jičín, tedy přesněji ke zřícenině hradu. Nicméně i tak jsme zde zaznamenali alespoň snahu o záchranu toho, co zbylo, bylo vidět, že na troskách probíhají udržovací práce.

Po prohlídce hradu Starý Jičín jsme vyrazili na hrad Hukvaldy. Po příjezdu na parkoviště se k nám ještě přidal jeden místní domorodec - Luboš. Společně jsme se pak vydali pěšky na hrad, docela slušný výšlap na zahřátí, necelé 2km do kopce :-).

Hrad byl otevřený pro veřejnost, tak po zaplacení vstupného jsme si celý hrad prohlédli. S manželkou jsme zde byli už jednou v červnu, nicméně i teď na podzim bylo na co se dívat. Počasí na Hukvaldech se navíc ještě vylepšilo, docela se vyjasnila obloha a svítilo sluníčko, byla to nádhera, taková podzimní pohoda :-).

Po prohlídce hradu Hukvaldy jsme na doporučení místního kolegy změnili plán a na jídlo místo do Bravantic k Hance jsme jeli do Kozlovic, do Areálu Na mlýně, kde jsme dnešní výlet zakončili společným obědem.

A to již nastal čas pro návrat domů, takže rozloučení a vyrážíme na cestu směrem Frenštát pod Radhoštěm, Rožnov pod Radhoštěm, Valašské Meziříčí, Hranice, Lipník nad Bečvou. Cesta touto trasou byla velmi pěkná, tak se nám jelo dobře, i když jsme dojeli domů už za tmy.

Dnešní podzimní výlet se opět vydařil, sešla se skvělá parta, počasí na tuto dobu více než luxusní, tak nezbývá než si přát, aby takové počasí vydrželo co nejdéle a mohli bychom opět vyrazit na nějaký výlet na skútrech :-).

Kompletní fotogalerie z výletu na Rajčeti.