Výlet na hrad Bouzov a zámek Konice - 19.4.2015

V neděli 19. dubna 2015 jsme zavítali na hrad Bouzov, který jsme si i prohlédli, další zastávka byla u zámku Konice a nakonec restaurace Na hrázi v Kojetíně. Zúčastnilo se celkem 5 lidí na čtyřech skútrech, najeto 188km.

I když se zpočátku zdálo, že na dnešní výlet pojedeme sami s manželkou, tak nakonec se k nám na poslední chvíli přidali dva kamarádi, kteří jeli s námi z Lipníka celou trasu a pak nás na hradě Bouzov čekal ještě jeden skútrista, takže se nás nasbíralo tak akorát na pohodovou vyjížďku.

První zastávku jsme měli na hradě Bouzov, kde jsme si dali prohlídku „Arcivévodův okruh“, který byl v tento den u příležitosti Mezinárodního dne památek za akční cenu – 120Kč, jinak to stojí 150Kč. Hrad se nám moc líbil, opravdu to stálo za to. Určitě na hrad Bouzov ještě v dohledné době zavítáme a dáme si okruh „Hrad z ptačí perspektivy“, který zahrnuje i výstup na věž, což může být velmi zajímavé.

Další zastávku jsme měli u zámku Konice. Zde jsme se jen krátce zastavili a nafotili pár společných fotek.

No a na závěr dnešního výletu jsme zamířili do Kojetína do naší oblíbené restaurace Na hrázi, kde jsme si dali oběd a občerstvení a společně poklábosili.

Dnešní výlet se velmi vydařil, cesty poměrně dobré až na malé vyjímky, ale to se ovlivnit moc nedá. Skvělá parta, počasí se také vydařilo, odpolední teploty se vyšplhaly až na 16°C, takže se cestovalo velmi příjemně.

Kompletní fotogalerie z výletu na Rajčeti.