Výlet do Králík - Vojenské muzeum - 26.10.2013

V sobotu 26. října 2013 jsem vyrazil na svém skútru Kymco Agility City 125 na letos asi poslední větší výlet ještě s jedním kolegou. Vybrali jsme si cíl Králíky – Vojenské muzeum a přilehlé pevnosti. Najel jsem dnes cca 260km.

Zhruba kolem osmé hodiny vyrážím na cestu z Lipníka. Počasí nic moc, docela hustá mlha, podle předpovědi mělo být hezky, no tak uvidíme. Jedu směrem na Přerov, tam zastavuji na benzince Agip „nakrmit“ svou Agilitku . Z Přerova pokračuji směrem Rokytnici, Brodek u Přerova a Dub nad Moravou, kde máme sraz s kolegou.

Spolu pak jedeme směrem na Olomouc, Litovel, Loštice, Mohelnice, Zábřeh – tady na benzince chvilka pauza na občerstvení. Prakticky až do Zábřehu je počasí nic moc, stále mlhavo, takové drobné mrholení, tak silnice mokré, občas to nepříjemně klouže, no musíme jet opatrně.

Za Zábřehu pokračujeme na Olšany, Písařov, Červená Voda a Králíky. Přijíždíme rovnou k Vojenskému muzeu, kde po zaplacení vstupného – 80 Kč – absolvujeme prohlídku muzea.

V Králikách panuje krásné slunečné podzimní počasí, naskytuje se nám pěkný výhled na okolní krajinu, kde je možné vidět i menší bunkry.

Kousek od muzea se nachází Pěchotní srub K-S 14 „U cihelny“, který prochází kompletní rekonstrukcí, ale z velké části je přístupný veřejnosti, takže opět platíme vstupné – 45Kč + 10Kč foto – a absolvujeme prohlídku pevnosti.

Chtěli jsme také navštívit dělostřeleckou tvrz Hůrka, po krátkém bloudění přes pole (pěší tůra ) jsme tvrz našli, nicméně nejbližší prohlídka byla naplánovaná až na 15.00hod., což se nám tak dlouho nechtělo čekat, tak jsme se rozhodli, že se vydáme na cestu zpět.

V Králikách pro jistotu opět tankuji na Benzině, no a pak vyrážíme na cestu zpět Červená Voda, Šumperk, zastávka na Skřítku, Rýmařov, Šternberk, Olomouc, zde se s mepou rozdělíme a každý pokračujeme svou cestou domů. Já to vzal na Přáslavice, Daskabát, Lipník n. B.

Podzimní výlet byl poměrně vydařený, když pominu ty dopolední mlhy a pak i místy na cestě zpět. Skútr mi šlapal jak hodinky, jízda to byla příjemná. Celkem jsem na tomto výletě najel 260km.

Kompletní fotogalerie z výletu na Rajčeti.