Vyjížďka na 2. adventní neděli za kulturou – 7.12.2014

Na druhou adventní neděli 7. prosince 2014 jsem neplánovaně podnikl malou adventní vyjížďku na svém skútru Piaggio Beverly 125ie. Zamířil jsem do Olomouce za adventní kulturou. Najeto krásných adventních 67 km.

Že si někam vyjedu jsem se rozhodl víceméně až v neděli odpoledne, protože dle předpovědi mělo v neděli být škaredě, od středních poloh sněžení, v nižších polohách déšť a bůhví co, no nakonec z toho nebylo nic a jelikož silnice pěkně oschly, tak už jsem to zkrátka nevydržel, hopsnul do sedla a vyrazil.

Po více než týdenní nedobrovolné pauze z důvodu kalamitního počasí, které jak jistě víte, zasáhlo v podobě ledovky nejvíce právě naši oblast – Přerovsko, tak dnes, na druhou adventní neděli po kalamitách ani stopy, tedy až na ty sem tam polámané stromy podél cest, ale jinak silnice prakticky téměř suché.

Bez jakéhokoli plánování jsem si to zamířil do Olomouce za adventní kulturou, když se nám tak blíží ty vánoce. Svůj stroj jsem zaparkoval poblíž centra a pěšky jsem se vydal do centra na náměstí, kde probíhal jednak kulturní program, zrovna zde hrála kapela, pak krátká prohlídka vánočních stánků, několik fotek a vyrazil jsem na cestu zpět domů.

Počasí suprové, poměrně teplo, až jsem se i zapotil, co jsem se tak zbytečně navlekl do zimní výbavy :-). Celkem dnes najeto krásných adventních 67 km.

Kompletní fotogalerie z výletu na Rajčeti.