Vyjížďka na 1. svátek vánoční - 25.12.2013

Kdyby mi někdo na jaře tvrdil, že budu jezdit na výlety i o letošních vánočních svátcích, tak bych asi jen nevěřícně kroutil hlavou. Ale to, co se ještě před několika měsíci zdálo nemožné, tak se v těchto dnech stalo realitou.

Nejenže jsem mohl v prosinci občas jet na skútru do práce, ale díky extrémně teplému počasí o vánočních svátcích jsem mohl dokonce vyrazit na menší vyjížďky, což se asi vždy nepovede.

Po Štědrodenní vyjížďce jsem se rozhodl vyrazit na další menší vyjížďku i na 1. svátek vánoční, kdy bylo opět nezvykle velmi teplo. Jelikož jsem byl dost navlečený, jako by byly mrazy, tak jsem se i docela zapotil, a i to za jízdy. No bodejť by ne, když teplota ukazovala kolem +10°C!!!

Takže jsem vyrazil na vyjížďku, opět jen tady po blízkém okolí. Vyrazil jsem směrem na Přerov, natankoval na benzince Agip, poté jsem si zajel na náměstí TGM v Přerově, kde jsem si nafotil pár fotek u vánočního stromu.

No a pak jsem vyrazil přes Břest, Hulín do Kroměříže. Zde opět několik fotek v centru města, u vánočního stromu atd.

I když bylo poměrně teplo, za to po celou dobu foukal velmi silný západní, až jihozápadní vítr. Musím říct, že v tak silném větru jsem na skútru ještě nejel. Cesta do Hulína byla dost náročná, místy v nárazech to fičelo tak silně, že i když jsem měl plyn na plno, tak jsem jel max. 75-80km/h, což jsem teda opravdu v průběhu roku nezažil…

Další problém na který jsem narazil na úseku Hulín – Kroměříž, byl silný boční vítr. To jsem zažil vůbec poprvé, musel jsem jet hodně zakloněný do proti větru, ale i tak při nárazech jsem měl chvílemi strach, že mě ten vítr smete někam do pole. No byla to velká zkušenost, všechno je jednou poprvé …

Z Kroměříže jsem pak jel zpět na Hulín, pak jsem si to dal směrem na Holešov, Bystřice p. H., pak přes Oprostovice, Lhotu, Týn n. B., zastávka na Helfštýně a pak hurá domů. Samozřejmě cestou dost zastávek, abych pořídil historické snímky.

Najel jsem na této vánoční vyjížďce cca 90km, na zimní dobu celkem slušná porce. Cestou jsem nepotkal žádného dalšího odvážlivce ani na skútru, ani na motorce, no byl jsem alespoň v našem regionu asi sám, kdo vyrazil někam na dvou kolech.

No i když bylo celkem teplo, i tak jsem byl po cestě dost vyfoukaný, takže odpoledne jsem vyrazil na bazén, zalezl jsem se pěkně vyhřát do sauny, dal si whirpool, no prostě parádní relax, takže super strávený 1. svátek vánoční :-).

Kompletní fotogalerie z výletu na Rajčeti.