Velikonoční výlet na skútru - 21.4.2014

Na Velikonoční pondělí 21. dubna 2014 jsem podnikl výlet na svém skútru Piaggio Beverly 125ie. Navštívil jsem hrad Bouzov, zámek Konice, Muzeum kočárů – Čechy pod Kosířem. Celkem jsem na velikonočním výletě najel 163km.

Byl to můj první větší výlet po záběhu motoru a servisu po najetí 1000km, takže jízda byla už trochu o něčem jiném, mohl jsem už podstatně více zatáhnout za plyn než tomu bylo dosud při záběhu :-). Ale stále to ještě není ono, stále pro větší pohodlí mi schází plexi... :-(.

Počasí dle předpovědi nic moc, mělo i pršet, tak jsem se ještě v pondělí dopoledne rozhodoval, jestli vůbec někam jet nebo ne. Ale nakonec jsem tedy vyrazil. Dal jsem si trasu: Lipník n. B., Přerov, Olomouc, Litovel, Bouzov, Konice, Čechy pod Kosířem, Prostějov, Dub n. Mor., Přerov a zpět Lipník n. B.

Hned z kraje, v Oseku nad Bečvou, jsem potkal docela velkou skupinu motorkářů, asi měli Velikonoční sraz spojený s vyjížďkou :-), tak jsme si navzájem zamávali :-).

Zastavil jsem se na hradě Bouzov, docela mě překvapilo, kolik zde bylo lidí. Na lístky se stála poměrně dlouhá fronta, nechtělo se mi čekat ani platit poměrně vysoké vlezné, navíc to by bylo s čekáním ve frontě a pak na prohlídku minimálně na 2-3 hodiny, tak jsem si prošel jen kam se dalo dostat bez vstupného.

Akorát teda jsem obětoval 40Kč a prohlédl si expozicí útrpného práva, no upřímně řečeno za ty peníze tam toho k vidění moc nebylo...

Poté jsem pokračoval na Konice, zde zastávka u zámku, pár fotek.

Pak jsem pokračoval na Čechy pod Kosířem, kde jsem navštívil Muzeum kočárů. Prohlídka včetně podrobného výkladu byla poměrně časově náročná, nicméně bylo docela zajímavé se dozvědět hodně zajímavých věcí o způsobu dopravy našich předků :-). Kdo jste tam ještě nebyli, rozhodně doporučuji navštívit :-).

Vzhledem k pokročilému času jsem vynechal prohlídku Hasičského muzea, které bylo hned vedle, třeba se tam stavím někdy příště a vyrazil jsem na cestu domů směrem na Kostelec na Hané, Prostějov, Dub n. Mor., Přerov.

No a abych spojil příjemné s užitečným, tak jsem se ještě zastavil v Přerově v Kauflandu, kde se původně plánovaný nákup zvrtnul v nákup všeho možného v akci a já jak jsem šel platit k pokladně, jsem si teprv uvědomil, že nejsem autem,  že bych mohl vézt takový nákup :D. No měl jsem toho poměrně hodně, tak jsem alespoň otestoval úložné prostory mého Beverly, které poskytují společně s velkým zadním kufrem opravdu velký prostor i pro větší nákup. :D.

No a z nákupu jsem už pak upaloval domů do Lipníka n. B. Celkově jsem na velikonočním výletě najel 163km.

Kompletní fotogalerie z výletu na Rajčeti.