Velikonoce na Valašsku, skanzen Rožnov p. R.

Na Velikonoční pondělí 28. 3. 2016 jsme uspořádali další Velikonoční vyjížďku. Tentokrát jsme zamířili na Valašsko, kde jsme navštívili skanzen v Rožnově. Cestou domů jsme se stavili u zámku Bartošovice. Za dnešek najeto velikonočních 147km.

Na letošní Velikonoce konečně počasí vyšlo na jedničku. Počasí vyloženě jarní, v našich končinách beze srážek, v neděli i v pondělí krásně slunečno a poměrně teplo, a tak jsme mohli realizovat Velikonoční vyjížďku i v pondělí. Jako hlavní cíl dnešního výletu jsme si vybrali skanzen v Rožnově pod Radhoštěm, kde probíhala akce Velikonoce na Valašsku.

Zhlédli jsme i část vystoupení dětského folklorního souboru Maleníček z Lipníka nad Bečvou – naši staří dobří známí :-)

Nechyběla ani pomlázka s pořádným tatarem, neunikli ani děti ze souboru, samozřejmě vše proběhlo v pohodě bez následků :-)

Probíhal zde také bohatý velikonoční jarmark s pestrou nabídkou zboží.

Po prohlídce skanzenu přišel čas na oběd. Zamířili jsme do naší oblíbené restaurace Koliba na Pasekách, kde jsme si dali chutný oběd.

Venku panovalo krásné jarní počasí, sluníčko hřálo a tak jsme si výlet trochu prodloužili. Vzali jsme to směrem na Frenštát pod Radhoštěm, Příbor, Bartošovice. Zde jsme se krátce zastavili u zámku, který je veřejnosti nepřístupný, nicméně dají se zde pořídit pěkné fotky na památku :-)

No a pak už jsme to vzali na Studénku, Bílov, Fulnek, Odry, Hranice a Lipník n. B. Dnešní výlet se opět velmi vydařil, krásné počasí, silnice také většinou pěkné, kupodivu i bez uzavírek. Tak se budeme těšit na příští víkend, kdy plánujeme oficiální zahájení skutr sezony.

Kompletní fotogalerie z výletu na Rajčeti.

Video z výletu: