Valašské frgály, rozhledna Kanihůra u Bílova – 13.4.2016

Ve středu 13. dubna 2016 jsme podnikli neplánovaný podvečerní výlet na skútru. Zajeli jsme si na Valašsko, kde jsme se stavili na frgále přímo u zdroje. A když bylo tak krásně, vyjížďku jsme si protáhli k rozhledně Kanihůra. Najeto 153km.

Počasí v posledních dnech docela zlobí, minulý víkend ani nebylo možné někam vyrazit na skútru, na Moravě nám poměrně vydatně pršelo několik dní. A tak jsme využili příležitost, když dnes bylo tak krásně venku, honem se uvolnit z práce a vyrazili jsme narychlo alespoň na menší podvečerní vyjížďku. Zamířili jsme do Valašského Meziříčí, kde jsme se stavili na pravé frgále v Cyrilovém pekařství.

A když bylo tak krásně, rozhodli jsme se, že si vyjížďku ještě prodloužíme. Vzali jsme to na Rožnov, Frenštát, Studénka, Bílov. Zde jsme se stavili u rozhledny Kanihůra.

Tady jsme měli už nějakou dobu v plánu zajet, ale pořád nám to nevyšlo, tak dneska jsme se zde alespoň podívali, jaká je přístupová cesta. Určitě zde uspořádáme výlet i pro ostatní (pokud bude zájem) a rozhlednu znovu navštívíme, když bude otevřená.

No a z Bílova jsme to vzali přes Fulnek, Odry, Potštát, Hranice, Lipník domů. Vyjížďka vyšla suprově, krásná trasa, takže určitě si výlet rádi zopakujeme i s dalšími, kdo bude mít zájem se připojit :-)

Kompletní fotogalerie z výletu na Rajčeti.