Únorová vyjížďka na skútru - 14.2.2014

O letošní ne/zimě toho bylo napsáno i nadiskutováno asi hodně. V mém regionu (Střední Morava) prostě letos pořádná zima ani nezačala (až na drobné pokusy), takže já na svém skútru s přestávkami jezdím celou ne/zimu.

Dnes, v pátek 14. února 2014, počasí venku opět hezké, krásně svítilo sluníčko, docela i teplo, nějakých +7°C !!!, silnice krásně suché. Tak po návratu z práce hned šup do sedla a prostě jsem musel vyrazit na první letošní výletík na svém skútru Kymco Agility City 125. Vyrazil jsem směrem na Hranice, zde jsem se stavil v Teplicích u Janáčkova pramene, abych se podíval, jestli už „odzimovali“ pramen (no ještě není otevřen, asi stále čekají zimu … ).

Poté jsem vyrazil směrem na Valašské Meziříčí, pak Krhová – zde jsem se krátce zastavil v Moravamotors, abych se podíval, co mají nového, no raději to nebudu rozebírat, výběr krásných strojů, jen si stačí vybrat …

No a pak jsem to vzal na Nový Jičín a pak zpět domů směrem Starý Jičín, Bělotín, Hranice a Lipník n. B. Silnice byly krásně oschlé, jelo se nádherně, Agilitka jela jak o duši. Celkem jsem dneska najel 86km.

Osvědčila se mi také termodeka Honda na nohy, co jsem si nedávno pořídil, takže nebyla ani zima. No zkoušel jsem si také otestovat maximálku, kolik Agilitka vytáhne, tak v úseku před Valmezem po té „rovince“, dle GPS 95km, tacho zhruba 100km/h. Samozřejmě to byl jen takový chvilkový test, rozhodně nejezdím stylem na plný plyn, ale pěkně piánko 80-90km/h (dle tacho). Takže první výletík super, jestli počasí bude takto pokračovat, tak tento rok se můžeme těšit na super dlouhou sezonu.