Ukončení skútr sezony 2015 na střední Moravě

Závěr roku se nám nezadržitelně blíží a k tomu patří tradiční ukončení skútr sezony na střední Moravě. Akci jsme naplánovali na neděli 25. října 2015. Zavítali jsme na hrad Helfštýn, rozhlednu Marušku, závěr na Kohútce. Zúčastnilo se 6 lidí na pěti skútrech, najeto 190km.

    Na neděli 25. 10. jsme naplánovali pro všechny, kteří ještě nezazimovali, tradiční akci - „Ukončení skútr sezony na střední Moravě“. Sraz jsme měli opět na parkovišti u Penny marketu v Lipníku n. B. Sjelo se nás tady celkem 6 lidí a 5 strojů.

    Z Lipníka jsme vyrazili do Týna n. B., kde jsme navštívili místní dominantu – hrad Helfštýn. Prohlídka hradu se nevydařila zrovna dle našich představ, protože hrad se zahalil skoro celý do husté mlhy, takže ani nebyl žádný výhled z hradu. Nicméně prohlédli jsme si alespoň expozice a shodli jsme se, že třeba v příštím roce si návštěvu zopakujeme, třeba hned při zahájení sezony 2016, třeba vyjde počasí lépe :-).

    Z hradu Helfštýn jsme pokračovali na Troják, kde jsme se zastavili u rozhledny Maruška. I zde byla bohužel mlha a docela sychravo, nicméně alespoň jsme si nafotili fotky na památku.

    Také jsme si dali takový malý předkrm – domácí dobroty, co připravila naše kuchtička a také Luboš, velmi dobrá bábovka i štrúdl :-).

    No a dále jsme pokračovali na tradiční rituál – návštěva Kohútky a hody s borůvkovými knedlemi. Mňamec, chutnaly skvěle jako vždy :-)

    Po vydatném obědě se rozproudila zábava, o kterou se postaral skvělý bavič Dalibor. Co jsme se nasmáli … :-D. Bylo nám na Kohútce dobře, že jsme se zde zdrželi asi 2 hodiny, ještě jsme si dali kafe a také nás mile překvapil Láďa s pěknými dárečky na památku, viz foto :-)

    Ač se nám ještě moc nechtělo jít domů, čas neúprosně utíkal a tak jsme se pomalu rozjeli k domovům. Dnešní akce se velmi vydařila, i přes ne zrovna příznivé počasí vše vyšlo na jedničku, výborná parta, skvěle jsme si vše užili, zhodnotili velmi zdařenou skútr sezonu a budeme se těšit na příští.

    Takže přátelé, děkujeme všem, kteří jste dnes přijeli i všem, kteří letos s námi byli na některém z mnoha námi pořádaných výletů a těšíme se na setkání na oficiálním zahájení skútr sezony 2016 :-).

    P.S. I když jsme sezonu oficiálně ukončili, neznamená to, že bychom skútry zazimovali a čekali až na jaro, to určitě ne. Jezdíme dál, dokud to počasí dovolí, kdo ještě budete mít chuť s námi letos vyrazit na nějaký menší výletík, určitě se ještě naskytne nějaká příležitost, takže sledujte pečlivě naše webové stránky a Facebook, kde případně naleznete pozvánky. Vyjde-li počasí, máme v plánu uspořádat i Štědrovečerní vyjížďku, tak pokud budete mít zájem se přidat, můžete se už nyní přihlásit.

    Tak zatím ahoj vespolek a skútrům zdar :-)

    Kompletní fotogalerie z výletu na Rajčeti.