Ukončení skútr sezóny 2014 na Střední Moravě

V sobotu 25. 10. 2014 jsme uspořádali akci Ukončení skútr sezóny 2014 na Střední Moravě. Navštívili jsme rozhlednu Marušku, Betlém Horní Lideč. Na společný výlet se nás sjelo cca 5 lidí na čtyřech skútrech.

I když den předtím se zdálo, že bude škaredé počasí, ještě jsme do poslední chvíle váhali, jestli akci raději nezrušit, tak nakonec přes noc se alespoň silný vítr zklidnil a dalo se celkem příjemně cestovat.

Ráno, jak jsme vyjížděli, byla teplota pouze kolem +3 stupně a hodně sychravo, nicméně všichni jsme tak nějak počítali s tím, do čeho jdeme, takže jsme byli teple oblečeni a s sebou v termoskách teplý čaj, kterým jsme se při zastávkách zahřívali :-).

Z Přerova jsme vyrazili směr Bystřice p. Host., Troják, zde zastávka na nové rozhledně Maruška. Zde bylo docela škaredé počasí, teplota kolem nuly, na rozhledně se již objevovala první námraza. No moc dlouho jsme se zde nezdrželi, nafotili pár společných fotek, posilnili svačinkou, zahřáli teplým čajem a pokračovali jsme dále směrem na Vsetín.

Další zastávku jsme měli v Horním Lidči, kde jsme si prohlédli úžasný Betlém. Opravdu stojí za to se zde zastavit a prohlédnout si nádhernou řezbářskou práci, ty detaily jednotlivých figurek, no neuvěřitelné. Muselo to dát spoustu práce. Hodně figurek je i funkčních a znázorňují nějakou činnost. No prostě nádhera, doporučujeme zhlédnout.

No a to jsme již vyrazili směrem na Slovensko, přes Strelenka, Lysá pod Makytou a Lazy pod Makytou na Kohútku, kde jsme si dali chutný a vydatný oběd a konečně se pořádně zahřáli :-). Všichni jsme si dali polévku a vyhlášené knedle, no musím konstatovat, že opravdu si svou pověst zaslouží, porce knedlí byla fakt velká, měli jsme co dělat je sníst, ale fakt supr, chutnalo. Určitě si zde někdy zajedeme znovu :-).

No a po obědě a společném zhodnocení uplynulé sezony jsme pomalu vyrazili na cestu zpět domů. Jeli jsme směrem na Nový Hrozenkov, Velké Karlovice, Prostřední Bečva, Valašské Meziříčí a Lipník nad Bečvou. Celkem najeto krásných podzimních 207km.

Děkujeme tímto všem, kteří společně s námi udělali symbolickou tečku za letošní velmi bohatou a vydařenou skútr sezonou na střední Moravě a těšíme se na setkání při dalších výletech v příští sezóně 2015 :-).

P.S. I když jsme dnes symbolicky uzavřeli skútr sezonu, ani zdaleka to neznamená, že bychom skútry už zazimovali a seděli někde u pece. Jezdit se bude dál až dokud nás nezastaví tuhé mrazy a nebo sníh, námraza :-). Už plánujeme menší výletík po okolí na příští víkend, tak pokud vyjde počasí, opět někam vyrazíme a vy se můžete přidat k nám, protože s námi to na střední Moravě žije !! :-).

Tak zatím ahoj a skútrům zdar :-).

Kompletní fotogalerie z výletu na Rajčeti.