Třídenní výlet po východních Čechách – 19.-21.7.2014

Od soboty 19. 7. až do pondělí 21. 7. 2014 jsme s manželkou podnikli první vícedenní výlet na skútru, v tomto případě třídenní. Zamířili jsme do východních Čech, kde jsme navštívili některá zajímavá místa. Celkem najeto 653 km.

1. den – sobota 19. 7. 2014

Zde jsme měli první zastavení na náměstí v Novém Městě nad Metují, kde se k nám přidal jeden místní domorodec – Petr S., který nás po dva dny doprovázel.

V Novém Městě n. M. jsme si částečně prohlédli zámek, centrum města, stavili se na výbornou zmrzlinu.

Pak jsme pokračovali na Dobrošov, kde jsme navštívili muzeum opevnění s prohlídkou pevností a okolí.

Více jsme toho první den nestihli, na Dobrošově nás navíc zastihl déšť, tak jsme už jeli rovnou na penzion Tereza, který se nachází kousek od Náchodu, v Dolní Radechové, kde nás čekala i večeře. Zde jsme byli ubytovaní.

Kompletní fotogalerie z prvního dne na Rajčeti.

Video z prvního dne výletu:

2. den – neděle 20. 7. 2014

Druhý den našeho třídenního výletu po východních Čechách, v neděli 20.7.2014 jsme hned po snídani v penzionu Tereza vyrazili na výlet po okolí.

Jako první jsme navštívili zámek v Náchodě, kde jsme si dali malou prohlídku, zhlédli improvizované šermířské vystoupení ve stísněných sklepních prostorách a prohlédli zámecký park.

Poté jsme vyrazili k hotelu Vyhlídka v Náchodě, odkud je krásný výhled na Náchod.

Pak jsme zamířili na Jiráskovu chatu u Dobrošova, kde je i rozhledna, opět se nám naskytl nádherný výhled po okolí.

No a to se k nám opět připojil místní domorodec Petr S., s kterým jsme zamířili směr Krkonoše. První zastávka byla na hraničním přechodu Horní Malá Úpa – Pomezní Boudy, zde krátké občerstvení.

Poté jsme vyrazili k poslednímu dnešnímu cíli – Jánské Lázně, kde jsme lanovou dráhou vyjeli na vrchol Černé hory, zde si dali malou procházku a pak zpět dolů opět lanovkou. Více jsme toho navštívit dnes nestihli, tak třeba příště :-).

Kompletní fotogalerie z druhého dne na Rajčeti.

Video z druhého dne výletu:

3. den – pondělí 21. 7. 2014

Třetí, poslední den našeho výletu na skútru po východních Čechách jsme vyrazili na Teplické skály, kde jsme prošli část turistického okruhu skalním městem.

Byl to suprový zážitek, parádní procházka přírodou, z časových důvodů jsme stihli projít jen zlomek trasy, nicméně i tak to stálo za to a rozhodně zde někdy znovu zavítáme.

Výlet jsme zakončili v restauraci Pod Ozvěnou vydatným a kvalitním obědem :-), no a poté jsme již vyrazili na cestu domů. Na cestě nás po velkou část trasy provázel déšť, tak jsme si oba prošli křtem vodou na skútru :-), naštěstí jsme cestu zvládli bez nehody. Celkem jsme na tomto suprovém třídenním výletě najeli 653km.

Kompletní fotogalerie z třetího dne na Rajčeti.

Video z třetího dne výletu: