Společný výlet (nejen) pro zamilované páry - 10.5.2014

Na sobotu 10. 5. 2014 jsem zorganizoval první společný výlet (nejen) pro zamilované páry. Navštívili jsme Květnou zahradu v Kroměříži a Plumlovskou přehradu. Sjelo se nás celkem 4 páry a 2 sólo jezdci, tedy 10 lidí na sedmi skútrech.

Na tento trochu netradiční výlet jsem vyrazil společně s manželkou na skútru Piaggio Beverly 125ie. Zejména pro manželku to byla premiéra v sedle na skútru, no a svým způsobem i pro mě jízda ve dvou. Přece je to trochu jiné, než když jedu sám na skútru, takže s dvojitou dávkou odpovědnosti jsem vyrazil na cestu :-).

Když jsem výlet plánoval, netušil jsem, jaký bude ohlas, jestli vůbec bude mít někdo zájem se přidat. Na převážnou část výletů jsem jezdil buď sám a nebo jen s pánskou společností, žádné ženy, kromě posledního výletu do Napajedel, kde byl Martin i s ženou :-). Samotný impuls pro uskutečnění výletu na skútrech s partnery dala moje manželka, když projevila zájem jet se mnou na výlet na Květnou zahradu v Kroměříži. No a mě hned napadlo pokusit se zorganizovat výlet zaměřený hlavně pro páry, když už máme i ten měsíc lásky, tak proč nechávat doma samotné naše partnerky, že ano :-).

I když jsem pozvánky na výlet dal na několik stránek na webu, tak jsem moc neočekával, že by se chtěl k nám někdo přidat. Nicméně nakonec se mi přihlásily závazně dva páry, což už jsem považoval za docela úspěch. No ale hlavní překvapení mě čekalo v Přerově na benzince Lukoil, kde jsme měli sraz. Sjelo se nás tam celkem 4 páry!!! a 2 sólo jezdci, tedy cca 10 lidí na sedmi skútrech!!! Tedy přátelé, takovou účast jsem nečekal ani v těch nejbujnějších představách :D :D. Takže v již zmíněném počtu jsme společně vyrazili k prvnímu cíli dnešního výletu - Květná zahrada Kroměříž.

Zde nás čekal trochu problém s parkováním, protože v době naši návštěvy zde probíhaly rozsáhlé rekonstrukční práce, a to jak v samotném areálu Květné zahrady, tak i v prostoru mimo areál, kde dříve bývalo parkoviště. Takže každý parkoval kde se dalo, ulice byla plná aut a autobusů, no po chvilce hledání jsme se nakonec vtěsnali mezi autobusy :-).

No a poté jsme již všichni společně vyrazili na prohlídku Květné zahrady. Jak jsem již zmínil, zahrada prochází poměrně rozsáhlou rekonstrukcí, tudíž zejména u vchodu to bylo jedno velké staveniště.

Také jsme postrádali nějaké rozkvetlé květiny. Pokud si dobře pamatuji, tak kdysi před lety, jak jsme zde s mojí manželkou randili :-), tak tehdy byla zahrada krásně osazená pěknými květinami, tak prohlídka zahrady byla hezčí. Nicméně i tak návštěva zahrady stála určitě za to a příští rok tam můžeme zavítat znovu a podívat se, jak to tam bude vypadat po rekonstrukci.

Po nezbytném zdokumentování, společné foto a video :-), jsme na doporučení místního znalce vyrazili na výbornou zmrzlinu do centra Kroměříže. Ještě doplním, že na konci prohlídky květné zahrady se k nám připojil ještě jeden pár, takže celkem se dnešního výletu zúčastnilo 12 lidí a 8 skútrů.

Z Kroměříže jsme vyrazili k druhému a zároveň poslednímu cíli dnešního výletu - Plumlovská přehrada, kde jsme náš dnešní výlet zakončili procházkou po hrázi a pak posezením u pláže s menším občerstvením. Po přátelském poklábosení jsme pomalu vyrazili ke svým domovům naplněni dojmy z krásně prožitého odpoledne.

Výlet se určitě vydařil, počasí bylo skvělé, nálada výborná, no co více si přát :D. Manželka také byla v pohodě, měl jsem obavu, jak přežije napoprvé takovou trasu, ale dobrý. Hned večer přišla sama s nápady, kam bychom mohli příště vyrazit :-). Takže už mám poznamenané další místa možných výletů :D, tak kdo budete mít chuť a možnost vyrazit i příště s námi, budeme rádi a třeba se sjedeme i příště ve stejném, nebo i hojnějším počtu?? :-). No uvidíme. Budeme určitě jen rádi, pokud se k nám přidají i další partnerské páry, ten výlet má pak úplně jiný šmrnc... :D. Takže pánové, příště partnerky s sebou! :D.

Ještě jednou chci poděkovat všem za hojnou účast, skvělou atmosféru a budu se těšit na další setkání :-). S manželkou jsme na našem skútru najeli na dnešním výletě cca slušných 124km.

Kompletní fotogalerie z výletu na Rajčeti.