Skanzen Strážnice, rozhledna Travičná – 20.9.2015

Na neděli 20. záři 2015 jsme si naplánovali cíl naší cesty skanzen Strážnice, kde zrovna v tento den probíhala zajímavá akce "Podzim na dědině". Cestou zpět jsme se ještě zastavili u rozhledny Travičná. Najeto cca 220km.

    Podle původních předpovědí měla být neděle dost škaredá, tak jsme si do poslední chvíle nebyli jisti, jestli vůbec někam pojedeme nebo ne. Nicméně hned ráno pohled z okna a na meteoradar naznačil, že meteorologové se ve svých předpovědích opět sekli, a tak krátce po příchodu manželky z noční usedáme do sedla našeho skútru a vyrážíme směr jižní Morava.

    Cesta nám krásně ubíhala, minimální provoz, tak se jelo krásně. Jeli jsme směrem na Přerov, Otrokovice, Uherský Ostroh, Strážnice. Zde jsme se zastavili u prvního cíle dnešního výletu - skanzen, který jsme si celý prohlédli. Zhlédli jsme také ukázky různých činností, např. mletí obilí, škubání peří, orání a další.

    Ze Strážnice jsme pokračovali k rozhledně Travičná, která se nachází kousek od Tvarožné Lhoty. Věž slouží současně jako vysílač pro mobilní operátory. Bohužel není přístupná neomezeně, jen v určité otevírací hodiny a navíc se tam platí vstupné – 25Kč. Když to porovnáme s rozhlednami např. Rovnina nebo Lhotka, na kterých jsme už také byli, ty slouží také jako vysílač, jsou volně přístupné bez vstupného...

    No a to již nastal čas na návrat domů. Cestou jsme se zastavili na oběd v Kojetíně v restauraci Na hrázi.

    Výlet se povedl, počasí hlavně ve Strážnici nádherné, akorát cestou zpět chvílemi dost pozlobil silný vítr, kdy chvílemi bylo problém se vůbec udržet na silnici. Připravili jsme také video a fotky, tak hezké pokoukání a příště ahoj :-).

    Kompletní fotogalerie z výletu na Rajčeti.

    Video z výletu: