Rozhledny Rovnina a Lhotka, Velehrad - bazilika

V sobotu 6. června 2015 jsme vyrazili na výlet na skútrech a cestou jsme navštívili dvě rozhledny – Rovnina a Lhotka, krátce jsme se zastavili na Velehradě a prohlédli si baziliku. Za dnešek najeto 211km.

    Dneska byl poměrně horký letní den, sluníčko hřálo, na obloze azuro, no čekal nás docela pařák. V Přerově se nás nakonec sjelo 5 lidí na čtyřech skútrech. Po krátké rozpravě jsme vyrazili na cestu k prvnímu dnešnímu cíli.

    První zastavení jsme měli na plánu na rozhledně Rovnina. Několik kilometrů před rozhlednou se jednomu kolegovi, co jel s námi vůbec poprvé, jak na potvoru porouchal skútr. Bohužel nemohl pokračovat s námi dál, po zprovoznění se raději vrátil zpět domů. Takže na rozhlednu jsme dorazili na třech skútrech. Přístup k rozhledně vede převážně po polní cestě, takže jsme trochu vypadali jak po absolvování rallye Paříž – Dakar, ten prach byl snad všude :-)... Nicméně se zvýšenou opatrností se nám podařilo zvládnout tento nepohodlný úsek a výhled z rozhledny stál za to.

    Z rozhledny Rovnina jsme pokračovali k druhé rozhledně – Lhotka. Tady vede asfaltová cesta prakticky až k rozhledně, tak zde jsme dojeli v pohodě.

    Nakonec jsme se zastavili na Velehradě, kde jsme si krátce prohlédli baziliku. Těsně před námi tam měli svatbu, ještě jsme viděli odcházet svatebčany :-). Dali jsme si zde také zmrzlinu v nedaleké cukrárně, mimochodem vůbec nám nechutnala, jen taková zmrazená ochucená voda, tak tady zmrzlinu rozhodně nekupovat … :-(.

    No a to se již přiblížil závěr dnešního výletu, zamířili jsme do naší oblíbené restaurace Na hrázi v Kojetíně, kde jsme si dali pozdní oběd, poklábosili a pak zamířili k domovům. Dnešní výlet se opět velmi vydařil, tak příště se můžete přidat k nám i vy :-).

    Kompletní fotogalerie z výletu na Rajčeti.