Rozhledny Hanse Kudlicha a Cvilín - 15.8.2015

V sobotu 15. srpna 2015 jsme vyrazili na další suprový výlet, tentokrát na sever Moravy. Navštívili jsme rozhledny Hanse Kudlicha a Cvilín. Jeli jsme 3 na dvou skútrech, najeto 204 km.

    Letos pravděpodobně poslední skútr výlet v tropickém vedru ( a že jsme letos podnikli v těch tropech výletů... ), rosničky už předpovídají ochlazení, tak případné další výlety už asi nebudou v takovém pekelném žáru. Na dnešním výletě jsme se vypravili na sever Moravy, téměř až k Polským hranicím.

    První cílovou zastávku na dnešním výletě jsme měli na rozhledně Hanse Kudlicha. Přestože je rozhledna staršího data, je po rekonstrukci ve velmi dobrém stavu, pěkně zařízená a za příznivého počasí skvělý výhled.

    Druhou zastávku jsme měli opět na rozhledně, a to Cvilín. Rozhledna je také staršího data, poněkud méně vybavená, potřebovala by rekonstrukci, nicméně i tak je zde velmi pěkně a rozhodně stojí za návštěvu.

    Po prohlídce rozhleden jsme se stavili na oběd v blízké restauraci Šelenburk, což byl sám o sobě docela zážitek. Restaurace je poměrně velmi hezky a útulně zařízená, tak jsme ji chtěli vyzkoušet. Nicméně s kvalitou jídla jsme byli všichni hodně zklamaní. Polévka byla úplně bez chuti, jen převařená voda s těstovinami, s kvalitním vývarem to nemělo vůbec nic společného. A druhé jídlo to samo, ještě větší katastrofa. Těstoviny byly asi vařené v nesolené vodě, jídlo nebylo nijak ochucené, no prostě tak špatné jídlo jsme ještě nikde nezažili. Těžko říct, jestli tam běžně takto vaří dietní neochucená jídla a nebo kuchař měl zrovna špatný den, no zkoušet to znovu asi už nebudeme... :-(

    Cestou zpět jsme se stavili u zámku Bruntál, dnes jsme tam nešli na prohlídku, nicméně určitě v některém z dalších výletů zde zavítáme, zámek vypadá docela hezky.

    Jinak výlet se nám povedl suprově, počasí také vyšlo, bouřky se nám naštěstí vyhnuly, tak jsme nikde nezmokli. Tak se zase budeme těšit na příště :-).

    Kompletní fotogalerie z výletu na Rajčeti.

    Video z výletu: