První před jarní vyjížďka po střední Moravě – 23.2.2014

V neděli 23. února 2014 jsem zorganizoval první před jarní vyjížďku na skútrech po střední Moravě. Sjelo se nás celkem 6 lidí se skútry. Zastavili jsme se v Slatinicích  - muzeum veteránů, pak zámek v Náměšti. Najeto cca 120km.

Ač je to k nevíře, letošní „zima“ nám předvedla neskutečné variace počasí. U nás na střední Moravě prakticky zima ani nezačala, a jak se zdá, tak v podstatě už končí a nastupuje jaro.

S kolegy skutraři jsem se na Skutrforu domluvil, že vyrazíme na nějakou menší projížďku. Sám jsem byl zvědavý, kolik se nás sjede. Přeci jen podle data by se lidi spíš měli prohánět na lyžích někde po svahu, maximálně na sněžných skútrech, a ne aby jezdili na silničním skútru, a ještě na výlet? No letos je to opravdu tak. Lyže prakticky skoro u nás neuplatníme a tak jezdíme na našich miláčcích, jak to jen jde.

V neděli 23. 2. 2014 jsme si dali scuka na parkovišti u Lídlu v Lipníku nad Bečvou. Ve stanovený čas jsme zde byli já a ještě jeden kolega ze skutrfora. Takže ve dvou vyrážíme na naši první letošní společnou vyjížďku.

Jeli jsme směrem na Nové Dvory, Sušice, Radslavice, Přerov. Zde zastávka na benzince Agip, kde jsem natankoval.

Pak jsme pokračovali směrem na Tovačov, Bedihošť, Prostějov. Zde jsme měli sraz s dalšími kolegy. K mému překvapení nás tady čekali další tři skutraři.

Z Prostějova jsme vyrazili na Plumlovskou přehradu, kde se k nám připojil ještě jeden kolega. Takže na letošní první společnou vyjížďku na skútrech se nás sjelo celkem 6, což je velmi slušné číslo, tohle jsem nečekal ani náhodou.

Po krátké pauze vyrážíme společně směrem přes Mostkovice, Smržice do Slatinic, kde jsme zastavili u Muzea veteránů, kde jsme si prohlídli vystavené skvosty.

Zde jsme se rozdělili a už jen ve třech jsme pokračovali do Náměště na Hané, zde zastávka u zámku. No a z Náměšti vyrážíme na Olomouc, kde se opět rozdělujeme a jen ve dvou pokračujeme přes Přerov do Lipníka.

Dnešní první vyjížďka byla vynikající, krásné prakticky jarní počasí, suché silnice, fajn parta. Najel jsem cca krásných 120km. Doufám, že všichni přežijeme tuto vyjížďku bez zdravotní úhony a někdy příště se budu těšit na další společné akci.

Kompletní fotogalerie z výletu na Rajčeti.