První jarní vyjížďka v roce 2016 – 20.3.2016

Letos první jarní den podle kalendáře připadl na neděli 20. 3. 2016 a my jsme ho přivítali jak jinak než v sedlech našich miláčků. Na dnešní První jarní vyjížďce jsme navštívili rozhlednu Modrá a zámek Ořechov. Najeto pěkných jarních 202km.

Sraz jsme měli na našem obvyklém místě na parkovišti u Lídlu v Lipníku nad Bečvou. Zde jsme se sjeli 4 na třech skútrech. Jeden kolega skútrař z Lipníka se s námi přišel alespoň pozdravit a pak kousek nás doprovodit na svém stroji kubatury 50ccm, což je stroj dosti nevhodný na tak dlouhý výlet. Tak třeba si časem pořídí něco výkonnějšího a bude moct s námi jezdit i na delší výlety :-)

Na dnešní výlet jsme teda vyrazili v počtu 3 lidi na dvou skútrech. Jeli jsme směrem na Přerov, Hulín, Napajedla, zde krátká zastávka na zahřátí teplým čajem na benzince Shell. Pak jsme pokračovali na Staré Město a Modrá, kde jsme se krátce zastavili u rozhledny.

Docela zde foukalo, poměrně studený vítr, ale když už jsme tu byli, tak jsme se vyškrábali až na vrchol rozhledny. Výhled na okolní pole a krajinu, no nahoře jsme se moc nezdrželi, pořádný fičák, docela zima.

Tak honem zpět dolů, cvaknout společné foto na památku a jedem dál.

Bylo pravé poledne, nejvyšší čas se někde stavit na oběd. Vybrali jsme si tentokrát novou restauraci na zkoušku - restauraci Berchtold v Buchlovicích. No byli jsme dost zklamaní. Prostředí sice celkem pěkné, nicméně s kvalitou jídla jsme nebyli moc spokojeni. Objednali jsme si česnekovou polévku, naservírovali nám jen ochucenou vodu s kousíčky česneku. Tohle jsme teda ještě nikde nezažili. Obyčejně je k česnekačce buď opékaný chleba nebo krutony, nebo  v polévce je třeba sýr apod. Ale toto? Jen ochucená voda. Druhé jídlo také nic moc, grilovaný hermelín, který gril viděl tak akorát z rychlíku... No prostě za nás určitě palec dolů, tuto restauraci rozhodně nedoporučujeme navštívit :-(

No a po zpackaném obědě jsme se vydali k hlavnímu cíli dnešního výletu – zámek Ořechov.

Zde jednak probíhal velikonoční jarmark, ale hlavní tahák byl den otevřených dveří na zámku.

Zámek je jinak běžně veřejnosti nepřístupný, je ve vlastnictví italského majitele, který nás nakonec zámkem provázel. Byla to velice zajímavá prohlídka zámku, zase jsme viděli něco jiného, než je běžně k vidění na státních zámcích.

Například aby přímo na zámku byla sauna i s bazénem, to se jen tak nevidí … :-).

Ale jinak pan majitel velmi přívětivý, hezky o všem povyprávěl. Jak jsme se s ním dali do řeči a řekli, že jezdíme na italských skútrech Piaggio, tak se hned s námi zavykládal o skútrech. No určitě stojí za to si zde někdy naplánovat výlet, až bude podobná příležitost nahlédnout dovnitř.

No a po prohlídce zámku jsme již zamířili na cestu zpět domů. Zvolili jsme trasu přes Buchlovské kopce, pak jsme odbočili na Cetechovice, Zdounky, Kroměříž, Kojetín, Tovačov, Krčmaň, Přerov, Lipník.

Dnešní První jarní vyjížďka vyšla skvěle, sice počasí tentokrát nic moc, oproti páteční vyjížďce bylo více chladno. Teploměr ukazoval hodnotu 9-10°C, nicméně pocitová teplota byla mnohem nižší, prostě taková vlezlá zima. Na to pravé jarní počasí si budeme muset ještě chvíli počkat.

A na co se můžete těšit dále? Na příští víkend plánujeme Velikonoční vyjížďku. Podle vývoje počasí se pojede buď v neděli 27.3. nebo v pondělí 28.3.2016. Tak kdo budete mít zájem jet s námi, tak si na tyto termíny rezervujte čas a sledujte informace na našich stránkách, nebo se můžete na výlet přihlásit již nyní. Tak skútrům a výletům zdar! :-)

Kompletní fotogalerie z výletu na Rajčeti.