První Jarní po Valašsku a Svatý Hostýn - 12.4.2015

V neděli 12. dubna 2015 jsme se účastnili akce První Jarní po Valašsku a výjezd na Svatý Hostýn. Sraz byl v Rožnově p. R., pak přesun do Bystřice p. H. na oběd a nakonec prohlídka Svatého Hostýnu. Celkem jsme najeli 147km.

Z Lipníka nad Bečvou nás jelo celkem 5 lidí na 3 skútrech. Společně jsme jeli do Rožnova pod Radhoštěm, kde byl sraz na náměstí. Odhadem na sraz přijelo okolo 60 skútrů a několik motorek, takže náměstí v Rožnově se poměrně slušně zaplnilo.

Z Rožnova jsme následně vyrazili na menší projížďku po Valašských chotárech, organizátoři nás provedli pěknou Valašskou krajinou. Zastávka byla naplánovaná v restauraci Rondo v Bystřici pod Hostýnem, kde jsme poobědvali. Jídlo jsme hodnotili jako poměrně dobré, hlavně polévka byla výborná, řízek a bramborová kaše také, ale chyběla nějaká zeleninová obloha, což v jiných restauracích bývá obvyklé. Nebo alespoň mohlo být více okurek, takto to bylo docela suché...

Po společném obědě jsme vyrazili z Bystřice k hlavnímu cíli dnešního výletu – Svatý Hostýn. S plnými „vaničkami“ jsme se trochu zapotili při výšlapu po Svatém Hostýnu, nicméně bylo tam moc hezky.

Dnešní výlet se hodně povedl, musíme pochválit Radka i poděkovat za vydařený výlet, skvělou organizaci i všem ostatním, kteří se jakkoli podíleli na hladkém průběhu celé akce a budeme se těšit někdy příště.

Kompletní fotogalerie z výletu na Rajčeti.

Video z výletu: