Průzkumná mise na Salaš Nimnica – 25.4.2015

V sobotu 25. dubna 2015 jsme podnikli průzkumnou misi na naše oblíbené místo – Salaš Nimnica, kde jezdíme na kvalitní ovčí produkty. Počasí dnes vyšlo skvěle, příjemné skoro už letní teploty. Najeto 207km.

Dnes jsme vyrazili na výlet sami. Jednak jsme chtěli navštívit rodinu a také zjistit situaci na salaši v Nimnici. No a vypadá to velice dobře. Ovečky už začínají dávat mlíčko, z kterého se pak vyrábí kvalitní ovčí sýry, bryndza atd. a to se pak dává do bříška, mňamec :-). Dnes jsme si nakoupili jen některé produkty, bryndza ještě není, příští měsíc už by měla být.

Sezona se tam začíná rozbíhat, tak již příští měsíc můžeme opět začít pořádat výlety na Salaš Nimnica, tedy pokud budete mít zájem si zajet na jídlo do kvalitní restaurace a zároveň nakoupit nefalšované ovčí produkty :-).

Ještě doplníme informace k cestě, silnice jsou po mírné zimě poměrně v dobrém stavu, v některých úsecích probíhají opravy, ale naštěstí žádné objížďky. Cestou jsme potkávali spousty motorkářů, ale úplné minimum skútrů, tak nevíme, kde se všichni vytratili. Jak jsme psali v úvodu, počasí bylo nádherné, od rána slunečno, nicméně foukal dosti nepříjemný vítr, který hlavně při zpáteční cestě docela pozlobil...

Takže to je pro dnešek vše, pokud budete mít zájem se přidat k nám a jezdit s námi na Salaš Nimnica, tak pište. Teď přes sezonu tam plánujeme jezdit 1x za měsíc. Teď nejblíže máme v plánu tam jet asi v polovině května.

Kompletní fotogalerie z výletu na Rajčeti.