Předvánoční vyjížďka – 23.12.2015

Ve středu 23.12.2015 po několikatýdenní pauze se konečně počasí v našich končinách umoudřilo, silnice oschly a dokonce se ukázalo sluníčko. Okamžitě jsme toho využili a vyrazili na malou „komínovku“. Najeto krásných 105km.

    V posledních několika týdnech nám na střední Moravě počasí vůbec nepřálo. Neustále pršení, mrholení, mlhy, sychravo, občas namrzlé cesty, no zkrátka do takového počasí se nehodilo nikam na  skútru vyjet. Až konečně den před vánocemi se konečně obloha protrhala a konečně vysvitlo i sluníčko. A jelikož náš stroj byl na tento okamžik připravený, tak jsme neváhali ani chvíli a vyrazili na menší výletík.

    Zamířili jsme přes Přerov, Hulín, Kroměříž k rozhledně Vitčice. Cesty super, v drtivé většině úplně suché, jen místy ve stínu trochu vlhké. Provoz také nebyl nijak velký, takže jelo se luxusně.

    Sluníčko nádherně hřálo, na teploměru nám ukazovalo luxusních +10°C. Takovou luxusní teplotu den před vánocemi asi málokdo pamatuje... :-)

    Po nafocení památných fotek u rozhledny jsme to vzali na Kojetín, kde jsme se zastavili na oběd v naší oblíbené restauraci Na hrázi.

    No a z Kojetína už byl nejvyšší čas se vrátit domů, přece jen se rychle stmívá a také na večer už je cítit chlad. Snad ještě stojí za zmínku, že na zpáteční cestě jsme narazili na poměrně hustou mlhu kousek před Přerovem. No je vidět, že to počasí si s námi hodně zahrává. Zatímco někde je krásně slunečno, kousek dál škaredá měsíční krajina.

    Tak uvidíme, jak nám počasí bude přát, zítra vyrážíme na Štědrodenní vyjížďku, pokud byste někdo měli chuť s námi vyrazit, tak se ozvěte :-)

    Kompletní fotogalerie z výletu na Rajčeti.