Předjarní expedice na Kohútku – 18.3.2015

Ve středu 18. března 2015 bylo celkem přijatelné počasí, a tak jsme se s manželkou vydali na průzkumnou vyjížďku na Kohútku na našem novém stroji Piaggio MP3 500LT Sport. Celkem jsme dnes najeli 200km.

Cesty byly poměrně dobře sjízdné, suché. Nejhorší úsek byl těsně kolem Kohútky, ale s tím jsme tak nějak počítali. Jeli jsme ze Slovenské strany, špatný úsek začal být zhruba od Lazy pod Makytou, poměrně dost děravá cesta, hodně výmolů, tak jsme fakt museli dávat hodně pozor, abychom, do nějaké díry nevlítli. Taky čím více jsme se blížili Kohútce, tím více se na silnici vyskytovaly zbytky posypového materiálu, takže byla dost velká hrozba, že nám to podjede, nicméně mp3 si vedla velmi dobře, perfektní stabilita, nikde nám to nepodjelo. Ale jeli jsme opravdu hodně opatrně, místy až krokem.

Přímo na Kohútce byl asi hlavně už jen technický sníh, a nějaké zbytky přírodního, nicméně silnice průjezdné, vesměs suché, sjízdné se zvýšenou opatrností. Docela jsme tam působili jako přízrak, na sjezdovkách lidi lyžovali, zatímco my tam na skútru, no sranda... :-)

Cestu zpět jsme již jeli na českou stranu, opět silnice vesměs suchá, ale hodně zbytků posypového materiálu, takže opravdu jen velmi pomaloučku jsme ten kopec sjížděli. Jeli jsme pak na Makov, zde přes Bumbálku přes ty serpentiny opět se muselo jet hodně opatrně, prostě ty silnice v horách ještě pro skútry moc nejsou :-(. Ještě bych mohl zmínit hodně nepříjemný vítr, který nás provázel po velkou část cesty, místy to s námi docela slušně zamávalo.

Nicméně expedici jsme zvládli bez problémů, jediný problém se vyskytl u nových helem zn. LS2, které nás začaly dost nepříjemně tlačit, úplně svírat hlavy, záhadno proč to dělá. Když jsme helmy v obchodě zkoušeli, seděly perfektně. Tak uvidíme, jestli se postupně sami roztáhnou... Ale jinak na Kahútku už bychom teď znovu nejeli, ještě si nějaký čas budeme muset počkat, až skončí zima, zmizne sníh a doufejme, že silničáři vyčistí silnice od posypových materiálů a opraví díry v asfaltu, no a pak tam určitě zorganizujeme společný výlet :-).

Kompletní fotogalerie z výletu na Rajčeti.