Podzimní výlet na skútrech – Slatinice – 9.11.2014

Tak podle předpovědí počasí mělo být u nás na Moravě v neděli 9. 11. 2014 docela škaredě, předpověď se nakonec nesplnila, tak jsme s manželkou narychlo zorganizovali menší vyjížďku po okolí, tzv. „kolem komína“.

Sraz jsme si dali jako obvykle v Lipníku u Lídlu, tady se k nám připojil Jirka, a pak další sraz v Přerově na benzince Lukoil. Tam už nás čekali další 3 skútraři, což bylo milé překvapení, i dvě nové tváře :-). Z Přerova nás tedy odjíždělo cca 6 lidí na pěti skútrech, docela solidní číslo s ohledem na to, že vyjížďku jsme organizovali doslova na poslední chvíli :-).

Vyrazili jsme směrem do Slatinic, kde jsme navštívili Muzeum veteránů.

Po malém občerstvení v přilehlé cukrárně jsme jeli na Drahanovice, kde jsme si udělali společné foto u tvrze Černá věž. Pak jsme pokračovali na Náměšť na Hané, zde kratičká zastávka u místního zámku a u přírodního amfiteátru, kde se pořádají různé kulturní akce.

No a jelikož se nám ještě nechtělo domů, počasí bylo poměrně příznivé, tak jsme si zajeli přes Prostějov a pak už před Přerovem jsme se rozdělili a vraceli se domů.

Dnešní vyjížďka i když zorganizovaná velmi na rychlo, se povedla myslím na jedničku, poznali jsme nové tváře, počasí také vyšlo solidně, no prostě pohodička. Takže za týden v neděli můžeme vyrazit na další výletík :-). Za dnešek najeto pěkných podzimních 111km.

Kompletní fotogalerie z výletu na Rajčeti.