Podzimní výlet – Kroměřížsko – 8.11.2015

V neděli 8. listopadu 2015 jsme díky nepřízni počasí museli improvizovat a místo plánovaného celodenního výletu jsme podnikli pouze odpolední výlet na Kroměřížsko. Za dnešek najeto pouze 100km.

    Původně jsme měli v plánu zamířit trochu jižněji na Moravu, ovšem tady na střední Moravě nás několik dní sužovaly mlhy, navíc v sobotu celý den smolilo, takže silnice dnes ráno mokré a ve spojení s popadaným listím na silnicích vysoké riziko klouzanice. A dopoledne samozřejmě opět mlha. Takže plánovaný výlet jsme zrušili, podnikneme ho příští týden, pokud bude lepší počasí.

    Tak po poledni, když už se konečně vyčasilo a silnice jakž takž oschly, jsme se s manželkou rozhodli vyrazit alespoň na nějakou menší „komínovku“ :-). Už jsme měli oba pořádného skútr absťáka :-D, tak jsme si říkali, že se musíme alespoň trochu projet. A udělali jsme dobře. Odpoledne bylo fakt parádní počasí, potkali jsme cestou poměrně hodně motorkářů, ale co jsme se až divili, ani jeden skútr. Spíše bychom čekali, že to bude naopak.

    Tak jsme zamířili směrem na Kroměřížsko, kde jsme trocha pojezdili po místních chotárech :-), stavili jsme se v Kroměříži u zámku, cvakli nějaké to foto, pak jsme se ještě prošli v zámeckém parku a chvilku po centru.

    No a že už nás tlačil čas, tak jsme zamířili do Kojetína, kde jsme se stavili na chutný oběd v naší oblíbené restauraci Na hrázi.

    Dnešní mini výletík vyšel pěkně, i když jsme museli improvizovat. Nezbývá než doufat, že za týden bude počasí příznivější a budeme moct realizovat původně plánovaný výlet. Tak zatím skútrům zdar a někdy na viděnou :-).

    Kompletní fotogalerie z výletu na Rajčeti.