Podzimní výlet do Beskyd a severní Morava

Nádherné podzimní počasí v sobotu 31. října 2015 přímo vybízelo podniknout nějaký ten výlet na skútru. Dnes jsme zamířili do Beskyd a na severní Moravu. Výletu se účastnili 4 lidi na třech skútrech, najeto 245km.

    Když jsme před týdnem plánovali výlety na víkend, tak jsme si mysleli, že to bude letos poslední větší výlet. Omyl, počasí dneska bylo o poznání lepší, tak jsme mohli podniknout ještě delší výlet než před týdnem. Zpočátku nás sice opět potrápila mlha, při odjezdu z Lipníka byla poměrně hustá, ale ve Valašském Meziříčí už se to protrhalo a pak nás již po celý den provázelo nádherné azuro. V Rožnově se k nám přidal Luboš, tady už bylo opravdu nádherné počasí, sluníčko hřálo a bylo nám docela teplo.

    Z Rožnova jsme pokračovali směrem na Horní Bečvu, kde jsme pak odbočili na Frýdlant nad Ostravicí. Tady jsme se zastavili u pěkného hotelu Ondrášův dvůr, kde je moc pěkné prostředí, tak jsme si zde nafotili pár foto na památku.

    Dále jsme se zastavili u vodní nádrže Šance, bohužel k hrázi jsme se nedostali, je to tam celé oplocené a hlídané z důvodu rekonstrukce, tak se tam budeme muset vypravit jindy, až bude rekonstrukce hotová.

    Pak jsme popojeli do Ostravice, kde jsme se zastavili u hezkého přírodního úkazu - peřeje na řece Ostravice. I když bylo v korytě málo vody, přesto moc pěkná scenérie.

    No a pak jsme již pokračovali po moc pěkné silnici přes Frýdlant nad Ostravicí, Frýdek Místek, Český Těšín do Chotěbuze, kde jsme se zastavili v restauraci Rybí dům na oběd.

    No a tom již byl čas na návrat domů, i když se nám ještě moc nechtělo, na podzim jsou dny čím dál kratší a když jsme chtěli přijet domů za světla, tak jsme se museli vydat na cestu zpět.  Jeli jsme přes Karvinou, Ostravu, Bílovec, Fulnek, Odry, Bělotín, Hranice, Lipník n. B. Dnešní výlet se povedl, užili jsme si ho v plné míře a příští víkend doufejme, že bude také hezky a opět vyrazíme na další podzimní výlet :-).

    Kompletní fotogalerie z výletu na Rajčeti.