Památník Hrabyně a areál opevnění Darkovičky

  

V neděli 26. dubna 2015 jsme zamířili opět na Opavsko. Navštívili jsme Národní památník II. světové války v Hrabyni a Areál čs. opevnění Darkovičky, na závěr oběd v Motobaru u Hanky v Bravanticích. Jelo 9 skútrů a 10 lidí, najeto 176km.

V neděli hned ráno při pohledu na meteoradar jsme chvíli váhali, jestli vůbec někam vyrazit, přeci jen od jihozápadu se na Moravu hnaly mračna. Nicméně ty se povětšinou postupně rozpadaly, a tak jsme si řekli, že to riskneme a na výlet vyrazíme.

Když jsme přijeli na místo srazu na parkovišti u Penny marketu v Lipníku n. B., tak jsme nevěřili vlastním očím. Sjelo se nás tady celkem 6 skútrů a 7 lidí!!! A to jsme si mysleli, že když je takové nejisté počasí, že pojedeme sami. No byli jsme mile překvapeni. Ale to nebylo vše, postupně se k nám přidali ještě další.

Z Lipníka jsme tedy vyrazili v poměrně početné skupině směrem na Hranice, Bělotín, Odry, Fulnek. Kratičkou zastávku jsme měli před Hradcem nad Moravicí, kde nás na benzince čekal další kolega na skútru.

Z Hradce n. M. Jsme pak pokračovali na Hrabyni, kde nás už vyhlíželi na určeném místě ještě dva skútraři... :-). Takže nás nakonec bylo celkem 9 skútrů a 10 lidí. Pořídili jsme společné foto a pak jsme zamířili na prohlídku expozice památníku.

Z Hrabyně se ujal vedení naší kolony Radim, jakožto místní znalec a provedl nás přes uzávěry, kterých je na Ostravsku celkem dost, až do Darkoviček, kde jsme si prohlédli část expozice Areálu čs. opevnění.

Po nezbytné fotodokumentaci jsme zamířili k poslednímu cíli dnešního výletu – Motobar u Hanky v Bravanticích, kde jsme se posilnili a poklábosili. Z Bravantic jsme už zamířili domů.

Počasí nám vyšlo celkem dobře, vesměs bylo zataženo, sem tam trochu sprchlo, sem tam vysvitlo sluníčko, prostě takové aprílové počasí, nicméně výlet se opět skvěle vydařil, skvělá parta, tak budeme se těšit na příští setkání na další akci :-).

Kompletní fotogalerie z výletu na Rajčeti.