Orava – lesní železnice a skanzen Vychylovka, přehrada

V neděli 23. srpna 2015 jsme zorganizovali další skvělý výlet na Slovensko, konkrétně na Oravu. Zde jsme navštívili historickou lesní úvraťovou železnici a skanzen ve Vychylovce, pak jsme se projeli lodí po Oravské přehradě.

    Na neděli jsme naplánovali opět bezvadný výlet na Oravu. První zastavení jsme měli ve Vychylovce, zde jsme se svezli vláčkem po lesní úvraťové železnici.

    Poté jsme si prohlédli větší část poměrně rozsáhlého skanzenu Vychylovka. Historické domky jsou rozesety na poměrně velkém území, kdo to chce projít poctivě celé, tak to je na půl dne.

    Z Vychylovky jsme se přesunuli k Oravské přehradě a dali jsme si okružní plavbu lodí po přehradě se zastávkou na Slanickém ostrově. Minulý rok jak jsme zde byli také na skútru, tak nám plavba lodí nevyšla, protože se nenašlo dost zájemců o plavbu. Letos to naštěstí nehrozilo, spíše naopak, našlo se plno výletníků, takže loď se zcela zaplnila a plavba se mohla uskutečnit.

    No a z Oravské přehrady jsme již pomalu zamířili na cestu zpět domů. Ještě jsme se cestou zastavili na kolibě Josu na jídlo. Je to tam moc hezké, jídlo také v pohodě, stojí za to se zde zastavit. No a pak jsme již mazali zpět domů.

    Výlet se opět velmi vydařil, perfektně do sebemenšího detailu naplánované, vše vyšlo, jak jsme naplánovali, počasí nám také přálo. Jeli jsme sice jen 3 na dvou skútrech, ale i tak jsme si výlet maximálně užili. Najeli jsme celkem krásných letních 435km. Tak zas na viděnou u dalších výletů :-).

    Kompletní fotogalerie z výletu na Rajčeti.

    Video z výletu: