Mikulášská vyjížďka 2015 na střední Moravě

Na druhou adventní neděli jsme zorganizovali Mikulášskou vyjížďku na střední Moravě. Jako hlavní cíl jsme si zvolili Muzeum olomouckých tvarůžků v Lošticích. Výletu se účastnilo 5 lidí na čtyřech skútrech. Najeto 155km.

    I když se nám snaží namluvit, že počasí láme rekordy, jak je teplo, asi záleží jak kde. Tady u nás na střední Moravě je počasí už nějakou dobu dosti nevlídné a najít nějaký vhodný termín na vyjížďku na skútrech je opravdu problém. Nakonec jsme dnes i přes hodně nevlídné a sychravé počasí vyrazili na Mikulášskou vyjížďku.

    Sraz jsme měli v Lipníku nad Bečvou na parkovišti u Lídlu. Už v tradiční sestavě jsme společně vyrazili směrem na Přerov, Olomouc, kde se k nám přidal ještě jeden kamarád.

    Již v plném počtu jsme jeli směrem na Litovel, Loštice. Zde jsme navštívili Muzeum olomouckých tvarůžků.

    Po prohlídce muzea jsme se zastavili v přilehlé prodejně, kde jsme si nakoupili speciality z tvarůžků. No a že bylo z čeho vybírat... :-)

    Po dobrém obědě v blízké restauraci ještě společné foto na náměstí v Lošticích.

    Z Loštic jsme pokračovali směrem na Mohelnici a do Uničova. Zde jsme se zastavili na náměstí, nafotili společné foto, tak nějak už vánočně laděné :-).

    No a to už byl nejvyšší čas na návrat domů, čas se nám krátil, v tuto roční dobu je brzo tma. Dnešní Mikulášský výlet se nám vydařil, škoda, že nebylo trochu tepleji, ale jinak skvělý den se supr lidmi. Tak snad nám to ještě letos vyjde a podnikneme nějakou tu vyjížďku. Tak zatím ahoj a skútrům zdar :-).

    Kompletní fotogalerie z výletu na Rajčeti.