Manínska a Kostolecká tiesňava, salaš Nimnica

V neděli 11. října 2015 jsme vyrazili na letos poslední výlet na Slovensko. Cestou jsme se zastavili podívat na Manínsku a Kostolecku tiesňavu, na závěr jsme jeli na salaš Nimnica. Jeli jsme 4 lidi na třech skútrech, najeto 245km.

    Víkendové počasí nic moc, na to, že ještě není ani půlka října, tak venku počasí typické spíše pro konec listopadu. Navíc ráno, jak jsme vstali, koukli z okna a stromy nějak ohnuté, no to bylo z tak silného vichru, který u nás v Lipníku řádil. Tak jsme se ještě ráno rozmýšleli, jestli do takového nečasu někam vůbec jet, ale nakonec jsme si řekli, že to zkusíme dát. A tak před devátou jsme již stáli na místě srazu na parkovišti u Penny marketu, kde se k nám měli přidat Dalibor a Zdeněk. Dalibor skutečně dorazil s mírným zpožděním, ale Zdeněk nikde. Nakonec pohled na mobil, tam sms, že jen co vyjel, tak se mu porouchal skútr, takže nemohl se dnešního výletu zúčastnit. Tak nakonec z Lipníka vyjíždíme v počtu tři lidi na dvou skútrech.

    Jeli jsme směrem na Hranice, Valašské Meziříčí, Rožnov pod Radhoštěm. Zde na nás již čekal Luboš, tak jsme byli v plném počtu. Cesta do Rožnova byla dost náročná, strašný severovýchodní vítr, chvílemi to s námi házelo, no muselo se jet hodně opatrně. Teplo také nic moc, teploměr ukazoval nějakých 5°C, pocitová teplota ale byla tak o deset stupňů nižší. Nicméně na toto počasí jsme byli celkem dobře vybaveni, takže do Rožnova jsme dorazili celkem v pohodě a i přes nepříznivé počasí jsme nebyli nějak moc promrzlí.

    Z Rožnova jsme pokračovali dál směrem na Bumbálku, Makov, Bytču. Tento úsek se jel celkem dobře. Spíše jsme čekali, že bude problematický výjezd přes Bumbálku, opak byl pravdou, počasí tam bylo lepší jak tady u nás v Lipníku... A v Bytči, kde jsme si dali krátkou zastávku na benzince, už teplota stoupala na přijatelnou hodnotu a také tam nebyl tak silný vítr.

    Z Bytče jsme pokračovali na Považskou Bystricu. V Považské Teplé jsme ještě odbočili se podívat na Manínsku a Kostolecku tiesňavu, moc pěkné skaliska, stojí za to se tam cestou zastavit. Nafotili jsme nějaké foto na památku a pokračovali dál.

    Hlavní cíl dnešního výletu byl na salaši Nimnica, kde už na nás čekal prostřený rezervovaný stůl. Zde jsme si dali chutný oběd z místních specialit. Docela nás i překvapilo poměrně příjemné počasí, tady se teplota ustálila na hodnotě 12°C a i to sluníčko se snažilo nakouknout s poza mraků.

    Po nákupu ovčích sýrů jsme se vydali na cestu k domovům. Výlet se vydařil, dneska to teda bylo pro opravdu zapálené skútristy, protože počasí nebylo zrovna nejlepší, nicméně zvládli jsme to a výlet jsme si v plné míře užili. Tak doufejme, že sezona ještě nekončí, že zima jen straší a ještě bude trochu tepleji a my budeme moct opět vyrazit na další suprový výlet. Tak zas příště ahooooj! :-)

    Kompletní fotogalerie z výletu na Rajčeti.