Malé ohlédnutí za Motosalonem 2016

V sobotu 5. března 2016 jsme navštívili Motosalon na Brněnském výstavišti. Zastoupeny byly téměř všechny významnější značky skútrů a motocyklů, oblečení, motodoplňky, ale také davy lidí, to vše nabídnul letošní ročník.

Původní plán jet na Motosalon na skútrech nám zhatilo počasí. Hned po ránu poměrně husté mlhy a navíc i namrzající, tak jsme plány v zájmu bezpečnosti přehodnotili a na Motosalon jsme vyrazili autem :-(. Už jak jsme se blížili k výstavišti, tak kolony aut a pak poměrně rychle se zaplňující parkoviště na výstavišti dávalo tušit, že dnes bude na Motosalonu hodně narváno...

Jakožto milovníci skútrů nás na výstavě zajímaly zejména vystavené skútry. Asi jedním z nejvíce zajímavých strojů byla novinka od Kawasaki J125. Velmi příjemný posez na sedačce jak pro řidiče, tak i pro spolujezdce, dostatek prostoru pro nohy, krásný design, velký kufr, to vše slibuje vysokou užitnou hodnotu tohoto stroje. Kdo má v plánu kupovat skútr kubatury 125ccm příp. 300ccm, tak určitě stojí za to uvažovat i o tomto modelu.

U značky Honda nás oslovila loňská novinka – Forza 125. Opět velmi povedený design, posez také příjemný a ještě příjemnější udávané údaje o spotřebě... :-)

U Yamahy klasika, osvědčený skútr X-Max snad ani není třeba více popisovat, opět krásné provedení, příjemná sedačka …

Na stánku Piaggio byl docela zájem o vystavenou MP3 LT, skvělý stroj zejména pro delší cestování ve dvou. Kdo nemá papíry na velké moto, tak MP3 500 LT lze jen doporučit :-)

Také nás zaujal SYM Joymax 125i Sport, Suzuki burgman 650, na který se ale nedalo ani sednout. Celkově prezentace Suzuki byla velmi slabá... :-(

Ze světa skútrů ještě stojí za zmínku BMW C 650 GT.

Docela nás zarazila absence značky Kymco, byli jsme zvědaví na nové modely, zejména Downtown... Také jsme u Hondy vyzkoušeli, jak se sedí na velkých motorkách. No na některé modely bychom asi potřebovali nějaké schůdky, aby se vůbec na to dalo vylézt … :-D No raději honem pryč od motorek a zpět ke skútrům :-).

Na závěr jsme také využili možnost testovací jízdy na Hondě Forza 125. Svezení parádní, úžasný tah, je jasné, že z těch pár set metrů testovací jízdy nelze vyvodit zásadní posouzení, nicméně i první dojmy z tohoto skútru jsou více než pozitivní.

Kompletní fotogalerie z výletu na Rajčeti.