Letní skútr dovolená 2015 – východní Slovensko

Ve dnech 11. 7. - 15. 7. 2015 jsme s manželkou podnikli letos naši první vícedenní skútr dovolenou na skútru Piaggio MP3 500 LT. Zamířili jsme k rodině na východní Slovensko a cestou navštívili několik zajímavých míst.

    Cestu tam jsme zvolili jižní trasu, jeli jsme směrem na Uherské Hradiště, Starý Hrozenkov, Bánovce nad Bebravou, Žiar nad Hronom, zde polední pauza u rodinky.

    Poté jsme pokračovali na Zvolen, Lučenec a Fiľakovo. Zde jsme se chtěli podívat na Fiľakovský hrad, ovšem nějak se zatáhlo, kolem najednou more, a tak jsme jen honem pořídili pár fotek, hupsli do sedla a honem pryč... :-D. Nějak jsme neměli odvahu ponechat náš stroj na parkovišti napospas osudu, taky bychom po prohlídce hradu nemuseli nic najít...

    No nic, z Fiľakova jsme pokračovali na Rimavskou Sobotu, Rožňavu a krátce jsme se zastavili v Krásnohorském Podhradí, kde jsme si nafotili pár fotek s hradem Krásna Hôrka v pozadí. Hrad v současné době prochází rozsáhlou rekonstrukcí po velkém požáru, takže je stále uzavřen. Nicméně snad v dohledné době bude opět otevřen veřejnosti a pak se tam určitě podíváme.

    No a to se již přiblížil cíl naší cesty – Poproč, kde jsme několik dní pobyli u rodinky. Odsud jsme podnikli nějaký ten výlet po okolí, např. na blízkou vodní nádrž Bukovec a do Košic, kde jsme navštívili centrum města. Prohlédli jsme si jednu z dominant – hrající / zpívající fontánu na hlavním náměstí a hned vedle zvonkohru. No a když už se dostaneme do Košic, tak samozřejmostí je návštěva cukrárny Aida, kde jsme si dali výbornou zmrzlinu a další pochutiny. Tak parádní cukrárnu neznáme široko daleko, mají tam stále plno, tak pokud se ocitnete někdy v Košicích, rozhodně doporučujeme navštívit a ochutnat.

    Cestou zpět domů jsme se zastavili v Betliary, zde jsme navštívili velmi pěkný zámek. Prohlédli jsme si interiéry i zámeckou zahradu. Rozhodně stojí za to se zde zastavit.

    Pak jsme pokračovali na Dobšinou, zde jsme se krátce zastavili na Dobšinském kopci, kde je vybudované takové malé odpočívadlo a je odsud krásný výhled na krajinu.

    Poté jsme pokračovali dál na Poprad, Svit a Východná. Ještě kousek před Východnou nás stihla taková menší přeháňka, naštěstí se bylo kde schovat, tak jsme to nejhorší pár minut přečkali v suchu a pak pokračovali dál. Chtěli jsme navštívit skanzen Východná, bohužel byl zrovna v tu dobu zavřený. Takže jen pár foto a pokračovali jsme dál v cestě.

    Jeli jsme směrem na Liptovský Hrádok, Liptovský Mikuláš, Ružomberok, Žilina, Makov, Valašské Meziříčí a Lipník n. B. Ještě jsme se předtím stavili na vydatný oběd v restauraci Koliba Červený Kút.

    Naše první letošní skútr dovolená na skútru Piaggio MP3 500 se nám vydařila, cesty bez vážnějších problémů, skútr jel úplně parádně, fakt luxusní svezení, opravdu se nám MP3 velmi osvědčila, bez sebemenších problémů jsme cestu zvládli. Celkem jsme najeli na 950km.

    Kompletní fotogalerie z výletu na Rajčeti.

    Video z výletu: