Letecké muzeum Vyškov, Mohyla míru u Slavkova

V sobotu 7. května 2016 jsme vyrazili na společný výlet na jižní Moravu. Navštívili jsme Letecké muzeum ve Vyškově, kde jsme si prohlédli vystavené exponáty. Pak jsme se zastavili u Mohyly míru u Slavkova. Najeto cca 235 km.

Krásné slunečné počasí přímo vybízející podniknout hezký výlet. Tak jsme se na poslední chvíli domluvili a dali sraz na obvyklém místě u Penny v Lipníku. Dneska bohužel čistě pánská jízda... :-(

Z Lipníku jedeme směrem na Přerov, Kojetín, Ivanovice na Hané, Vyškov, zde zastávka u muzea.

Po zaplacení vstupného (50 Kč) jsme si muzeum celé prohlédli. Koukat bylo na co, vystaveno několik desítek letadel různých typů a zaměření, vojenské techniky, protiletadlové zbraně a další.

Nakonec společné foto na památku :-)

Z Vyškova jsme pokračovali dále na Rousínov, Blažovice a zastávka u Mohyly míru.

Opět jsme si prohlédli okolí památníku a také nezbytné společné foto. Bylo zde hezky, škoda těch smutných událostí, ke kterým v těchto místech před lety došlo...

No a to nastal čas na zastávku na oběd a pak návrat domů. Jeli jsme směrem na Slavkov, Bučovice... Po dohodě jsme se stavili v restauraci Kamínka v Roštíně. Příjemné a hezké prostředí, vaří docela dobře :-).

Výlet se vydařil na jedničku, počasí také vyšlo, až na ten dost nepříjemný vítr. Tak zas někdy příště ahoj a skútrům zdar :-)

Kompletní fotogalerie z výletu na Rajčeti.