Lázně Luhačovice, rozhledna Salaš

V sobotu 24. října 2015 jsme uskutečnili opět nádherný podzimní celodenní výlet. Navštívili jsme lázně Luhačovice, rozhlednu Salaš a výlet jsme zakončili obědem v restauraci Na hrázi. Jeli jsme 4 na třech skútrech, najeto 226km.

    Sraz jsme měli na obvyklém místě na parkovišti u Penny marketu v Lipníku n. B. Ráno bylo u nás velmi sychravé, poměrně hustá mlha, která po vyjetí z města ještě více zhoustla, tak že viditelnost nějakých 50, max. 100 metrů. Nicméně nedali jsme se odradit a opatrně jsme vyrazili na cestu.

    Jak už bylo zmíněno, na trase Lipník – Hranice nás provázela poměrně hustá mlha. V Hranicích jako mávnutím kouzelného proutku bylo úplně jasno a slunečno, ale od Teplic opět mlha, která nás provázela s menší čí větší intenzitou až do Vsetína, kde jsme si dali krátkou pauzu na benzince Shell.

    Od Vsetína se již počasí začalo razantně zlepšovat, mlha se vytratila a čekala nás krásná, sluncem zalitá podzimní krajina. Rázem se jelo mnohem lépe a bylo i veseleji. V Luhačovicích bylo již nádherně, sluníčko naplno svítilo, obloha krásně vymalovaná. Zde jsme se na chvíli zastavili, v klidu jsme si prošli lázeňské centrum, koupili výborné lázeňské oplatky a načerpali trochu léčivé vody Vincentka. Ještě taková malá zajímavost, zrovna se v lázních natáčely nějaké scény do filmu, byla tam Česká televize, takže takové malé zpestření při procházce :-).

    Z Luhačovic jsme pokračovali k dalšímu cíli – rozhledna Salaš. Jedná se o velmi zajímavou stavbu, rozhodně stojí za to sem zajet a podívat se na unikátní architektonický objekt ve tvaru obrácených sedmiček. K vidění toho z rozhledny není zrovna nejvíce, o to více je zajímavá stavba jako taková.

    No a z rozhledny jsme se již vydali k poslednímu cíli, na oběd do restaurace Na hrázi v Kojetíně, kde jsme dnešní výlet zakončili.

    Dnešní výlet se krásně povedl, skvělá parta, počasí nám vyšlo také na jedničku, tak se budeme těšit na zítřejší výlet – ukončení skútr sezony 2015 na střední Moravě :-). Zatím ahojte a skútrům zdar :-).

    Kompletní fotogalerie z výletu na Rajčeti.