Jarní Rešovské vodopády, arboretum Makču Pikču

V neděli 8. května 2016 se nám konečně podařilo realizovat dlouho plánovaný výlet na jarní Rešovské vodopády. Pak jsme ještě stihli se krátce zastavit u hradu Sovinec, arboreta Makču Pikču a Těšíkovské kyselky. Najeto 228 km.

Dnešní výlet byl trochu nezvyklý. Už se zdálo, že pojedeme s manželkou sami, no nakonec se nám ozvali úplně noví lidi, co s námi ještě nikde nebyli, že pojedou s námi. A navíc všichni na velkých strojích :-). Dávali jsme se dohromady cestou. Cestou mezi Přerovem a Olomoucí se k nám připojil jeden kolega na Burgmanu 650. Společně jsme se stavili na benzince Shell v Krčmani, kde už nás čekal partnerský pár na trojkolce – konkurence od Peugeotu :-). Vůbec poprvé se na náš výlet připojila další tříkolka, super.

Tak z Krčmaně jsme již vyjížděli v počtu 3 skútry a 5 lidí. No a v Olomouci se k nám připojil další kolega na Burgmanu 400 i s nejmladší účastnicí dnešního výletu :-). Společně jsme pak přijeli na parkoviště u Rešovských vodopádů.

Po odlehčení od přebytečných věcí a výstroje jsme se vydali společně na výšlap na Rešovské vodopády.

Příroda krásná, na jaře jak vše pučí je to fakt pěkný pohled, kdo jste tam ještě nebyli, určitě stojí za to si udělat pěkný výlet.

Po výšlapu na vodopády nám pořádně vyhládlo, tak jsme se hned zastavili v restauraci na oběd. To se k nám přidal Dalibor, který převzal vedení a provedl nás jeho oblíbenými „švihulkami“ po zajímavých místech :-). Nejdříve zastávka u hradu Sovinec. Dovnitř jsme nešli, tam už jsme byli, cvakli jsme jen nějaké foto na památku a jeli dál.

Další zastávka byla u arboreta Paseka Makču Pikču, zde opět jsme jen cvakli pár foto.

No a nakonec jsme se stavili u Těšíkovské kyselky. Tady jsme se chvilku zdrželi, je to zde pěkné prostředí, kyselka i docela chutnala, příště si vezmeme nějaké petky s sebou a načepujeme :-).

A to už byl nejvyšší čas pro návrat domů. Dnešní výlet se opět parádně povedl, poznali jsme nové lidi, počasí vyšlo také skvěle. Tak se budeme těšit na setkání u dalších výletů :-).

Kompletní fotogalerie z výletu na Rajčeti.