Jarní Floria 2015 v Kroměříži, hrad Lukov

V sobotu 2. května 2015 jsem podnikl na skútru Piaggio MP3 500 LT Sport výlet do Kroměříže na výstavu Jarní Floria 2015. A když počasí přálo, projel jsem se ještě po Zlínsku a Valašsku. Za dnešek nakonec najeto 167km.

    V sobotu se počasí konečně umoudřilo a tak jsem narychlo naplánoval menší výletík, abych si spravil náladu po pátečním upršeném a sychravém dni. Zkusil jsem pozvat několik kamarádů, co jezdívají s námi, jestli se chtějí přidat, bohužel nechtěli, každý přišel s nějakou výmluvou... No tak nakonec jsem hopsnul do sedla sám a vyrazil.

    Jako cíl cesty jsem si vybral Kroměříž, kde jsem se chtěl podívat na výstavu Jarní Floria. Podle navigace jsem výstaviště bez problémů našel. Přijel jsem na obrovské parkoviště, které už bylo z větší části zaplněné auty. Nicméně navigátor mě nasměroval na část parkoviště, které bylo vyhrazeno čistě jen pro motorky a skútry. Velmi příjemné zjištění a dokonce parkování bylo zdarma, auta platily tuším 40Kč... Tak jsem svůj stroj zaparkoval hned vedle úplně nové Hondy Forza 125, alespoň jsem si tuto horkou novinku mohl neplánovaně prohlédnout. Musím uznat, že vypadá velice povedeně a podle majitele, s kterým jsem chvíli poklábosil, jezdí i velice dobře a hlavně se spotřebou z říše snů...

    Po zaplacení vstupného jsem si prošel celý areál výstaviště. Lidí bylo všude plno, spousty různých stánků, kde se nabízelo všechno možné i nemožné na zahrádku i pro domácnost, a tak lidi kupovali jak o život :-D. A koho nakupování už unavilo, mohl i posedět a občerstvit se u nespočet stánků s občerstvením nebo přímo v restauraci. Samotný areál výstaviště je velmi hezký, návštěva stála za to, je vidět, že se tady hodně investuje.

    Původně jsem plánoval, že si zajedu jen do Kroměříže na výstavu Floria. No počasí se mezitím hodně spravilo, dokonce i sluníčko vysvitlo, bylo krásných 18-19 stupňů, tak jsem si řekl, že ještě si projedu část trasy a kouknu se na místa, kam mám naplánovaný výlet v nejbližší době. No nakonec to dopadlo tak, že jsem pojezdil po krásné krajině Zlínska, Vsetínska a Valach... Zastavil jsem se i na místech, kam v nejbližší době uspořádám výlet... no musím říct že paráda... tak celkem dneska najeto 167km.

    Kompletní fotogalerie z výletu na Rajčeti.

    Video z výletu: